Akumulatorowe opryskiwacze chemiczne

Właściciele upraw roślinnych, oraz osoby odpowiadające za odpowiednie utrzymanie stanu uprawy roślinnej, zobowiązani są co około rok, dokonywać specjalnych oprysków płynem chemicznym wszelkich upraw rolnych, aby odpowiednio zabezpieczyć je przed szkodnikami, jak również aby zredukować poziom rozwijania się roślin niepożądanych w polu uprawy roślinnej. W celu wykonania oprysku dezynfekcji roślin uprawianych, stosowane są specjalne systemy umożliwiające szybkie dokonanie oprysku.

Automatyczne opryskiwacze terenów zieleni

opryskiwacze akumulatoroweSystemy opryskiwaczy akumulatorowych znajdują swoje zastosowanie na terenach zieleni, takich jak sady, ogrody, czy też działki uprawowe. Odpowiedni natrysk substancjami chemicznymi odbywa się także w szklarniach, oraz plantacjach, w celu zapobiegawczym oraz odpowiedniej ochrony przeciw szkodnikami, które mogłyby uszkodzić nasze uprawy roślinne. Funkcjonalne opryskiwacze akumulatorowe posiadają komplet wyposażenia, taki jak pompa, wąż oraz rączka lancy wraz z zaworem dozującym. Cały system działa za pomocą zainstalowanego akumulatora, który odpowiednio uruchamia urządzenie w sposób automatyczny, dzięki czemu urządzenie dokonuje pompowania cieczy, która służy do dezynfekcji. W związku z tym, nasze manualne czynności kończą się wyłącznie na trzymaniu lancy oraz odpowiednie skierowanie jej w punkt, który mamy zamiar opryskać. Pompowanie oraz odpowiednie natryskiwanie wykonywane jest przez system zautomatyzowany, który działa z napędem akumulatorowym. W skład kompletu wchodzi także ładowarka, która umożliwia podłączenie plecaka ze zbiornikiem na ciecz, w której zabudowane zostały akumulatory. System ten wyposażony jest w komplet wymaganych podzespołów oraz filtrów, zapewniający sprawną oraz nienaganną pracę. Aby opryskiwacz mógł działać poprawnie, należy naładować akumulatory, które pozwolą na uruchomienie całego kompletu natryskiwacza ogrodowego. Po naładowaniu, oraz wlaniu cieczy do pojemnika, system automatycznie pompuje ciecz, oraz za pomocą lancy natryskuje wybrany przez nas obiekt.

System ten, w odróżnieniu od obsługiwanych manualnie opryskiwaczy, wykonuje za nas praktycznie większość czynności. Pierwszą czynnością automatyczną jest odpowiednie napompowanie cieczy za pomocą układu hydraulicznego zabudowanego w plecaku z pojemnikiem na ciecz. Kolejnym etapem wykonywanych czynności jest odpowiedni natrysk poprzez lancę na wybrany przez nas obiekt. Takiego rodzaju system poza ogrodem, znajduje swoje zastosowanie wszędzie, gdzie konieczne jest dokonanie natrysku pod ciśnieniem.