Aromatyczny susz do waporyzacji

Produkty konopne wykorzystywane są w aromaterapii i instalacjach.Najczęściej stosowany jest susz konopny ze specjalnie wyselekcjonowanych odmian roślin, które pochodzą z ekologicznych i wolnych od substancji chemicznych upraw. Służą do tego specjalne urządzenia wyposażone w mechanizmy umożliwiające tworzenie pary wodnej. Podczas podgrzewania suszu w waporyzatorach dochodzi do procesu powstania związków aktywnych, które drogami oddechowymi przedostają się do organizmu człowieka.

Waporyzacja suszu konopnego

susz do waporyzacjiNajlepiej wybrać aromatyczny i wysokogatunkowy susz do waporyzacji, który posiada wysokie stężenie aktywnych składników CBD. Poza kannabidiolem w parze wodnej powstają także inne związki, takie jak flawonoidy, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz liczne minerały i witaminy. Pomiędzy gatunkami konopi mogą występować różnice wpływające na walory smakowe i zapachowe w suszu. Aromat uzależniony jest od ilości i rodzaju steroli zawartych w roślinach. Susz otrzymywany jest z kwiatostanów konopi, które w specjalnych suszarniach przechodzą procesy, w wyniku których otrzymywany jest wysokogatunkowy produkt bogaty w liczne składniki aktywne. Podczas procesu produkcji nie korzysta się z żadnych dodatkowych ulepszaczy i aromatów. Najważniejszym składnikiem konopi jest przede wszystkim kannabidiol. Jest to związek występujący naturalnie w ludzkim organizmie, który odpowiedzialny jest za wszystkie procesy zachodzące na poziomie komórkowym. Jest doskonale tolerowany przez ludzki organizm, a jego przedawkowanie jest niemożliwe. Wychwytywane przez receptory układu endokannabinoidowego, wpływa na procesy zachodzące w organizmie, decydujące o zdrowiu psychicznym i fizycznym. Spożywanie suszu w waporyzacji ma przede wszystkim działanie uspokajające i relaksujące. Najczęściej stosowane jest w celach zlikwidowania napięcia i stresu oraz problemach z zasypianiem. U osób z nawracającymi migrenami zauważono, że systematyczna waporyzacja znacznie zmniejsza ataki bólowe, albo całkowicie usuwa problemy związane z chorobą.

Susz polecany jest również pacjentom onkologicznym, bo działa przeciwwymiotnie. Pomaga w likwidowaniu ubocznych skutków chemioterapii, a także wspomaga leczenie choroby nowotworowej. CBD jest całkowicie bezpieczne dla ludzkiego organizmu i wykazuje tylko i wyłącznie działanie terapeutyczne. Nie wpływa na świadomość, dzięki czemu nie odurza i nie uzależnia. Średnio w organizmie związek utrzymuje się do 6 godzin, dlatego przy intensywnych terapia należy zadbać o systematyczne zażywanie.