Atrakcyjne miejsca w Ojcowie

Wielu osobom Ojców kojarzy się głównie z jaskiniami, jednak tak naprawdę miejsce to posiada szereg ciekawych atrakcji, które warto zobaczyć. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj piękno otaczającej przyrody, a także różnego rodzaje szlaki, które nie wymagają specjalnego wysiłku. Można tu aktywnie odpocząć, a jednocześnie zrelaksować się i odetchnąć od zgiełku miasta. Ojców znajduje się w pobliżu Krakowa, jest doskonałym miejscem na wypad rowerowy, a także rodzinne spędzenie wolnego czasu.

Różnorodne atrakcje w Ojcowie 

ojców atrakcjeWarto zatem wybrać się do Ojcowa, gdyż jest to atrakcyjne miejsce dla turystów, a urokliwa Dolina Prądnika daje możliwość obejrzenia efektownych zabytków, a także obiektów przyrodniczych. Warto zatem przekonać się, jak piękny jest Ojców Atrakcje, jakie można tutaj spotkać, z pewnością spodobają się zarówno dużym, jak i małym wycieczkowiczom. Osoby, które zdecydują się odwiedzić to miejsce, mogą podziwiać przepiękny szlak widokowy, a piękne zielone tereny z pewnością zapadną w pamięci na długo. Jaskinia Ciemna, do której wchodzi się z przewodnikiem, daje możliwość obejrzenia, gdzie ludzie pierwotni zbierali się do polowań. Szczęściarze  mogą zobaczyć tu także nietoperze. Źródełko miłości, Brama Krakowska, a także Grota Łokietka to wyjątkowe miejsca, które są obowiązkowe do obejrzenia w tym miejscu. Wiele osób chętnie zwiedza także ruiny Ojcowskiego zamku, gdzie można poznać historię tego wyjątkowego zabytku. Osoby, które chcą spróbować wina mogą zdecydować się na zwiedzanie winnicy w Smardzowicach, koło Ojcowa. Miejsce to cieszy turystów licznymi atrakcjami, a jego walory przyrodnicze są doskonałą zachętą do jego odwiedzenia. Można tu spotkać zwierzęta, takie jak nietoperze, jastrzębie, a także różne gatunki żab. Na turystów czekają także lokalne przysmaki, jak pstrąg ojcowski, chleb w Skale, mogą także poznać legendy i podania, które związane są ze skalnymi grotami.

Wszystko to sprawia, że wycieczka będzie wyjątkowo interesująca. Niewielka i przepiękne położona miejscowość w województwie małopolskim, jaką jest Ojców, leży na północ od Krakowa w południowej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Ojców jest wyjątkowo malowniczym obszarem, znajduje się tu park narodowy, a także liczne zabytki. Warto się tu wybrać ze swoją rodziną lub przyjaciółmi, a piękno otaczającej przyrody oraz różnego rodzaju zabytki z pewnością zapadną w pamięci na długo. Nic zatem dziwnego, że miejsce to cieszy się dużą popularnością wśród turystów, którzy chętnie spędzają tutaj wolny czas.