Atrakcyjnie w Kudowie

Urlop w górach to świetna propozycja dla każdego. Dobrze bawić się będą zarówno miłośnicy spacerów po wzniesieniach oraz pięknych widoków, jak również ci, którzy częściej wybierają się nad morze, ale czują potrzebę małej odmiany. W górach jest wiele ciekawych rzeczy do roboty. Można nie tylko spacerować po szlakach turystycznych, ale również zwiedzać, jeździć na rowerze, odwiedzić parki linowy, muzea czy nawet popływać w aquaparku, bo i takich obiektów nie brakuje w wielu górskich okolicach. Ciekawym kierunkiem jest na przykład Kudowa Zdrój.

W Kudowie turysta nie będzie się nudził

najpopularniejsze atrakcje turystyczne - kudowa zdrójKudowa Zdrój oferuje na przykład wypad do Gór Stołowych. Jaskinie czy skałki to na pewno miejsca, które wielu osobom przypadną do gustu. Obcowanie z przyrodą wybierze wielu turystów, ale wiadomo, że nie każdy musi mieć tego typu zainteresowania. Nie oznacza to, iż inne osoby będą się nudzić w tych okolicach. Jeśli idzie o najpopularniejsze atrakcje turystyczne – kudowa zdrój ma do zaproponowania coś dla bardziej i mniej aktywnych, miłośników historii i wielbicieli zwiedzania. Aktywność to między innymi jazda na nartach, choć ten sposób spędzania czasu ograniczony jest do zimy. Narciarzy w tym okresie nie brakuje, tym bardziej że stoków i stacji jest wystarczająco dużo. Coś dla siebie znajdą i mniej, i bardziej doświadczeni wielbiciele szusowania. Co latem? Także nie będzie nudy. Wystarczy wypożyczyć rower i ruszyć w trasę. Ciekawych tras nie brakuje, można z ich perspektywy zwiedzać całą okolicę. Spacery także wchodzą w grę, tym bardziej że jest okazja podziwiać wspaniałe widoki. Niewątpliwą atrakcją Kudowy Zdroju jest na pewno Kaplica Czaszek. To obiekt, którego ściany oraz sufit zostały wyłożone kośćmi ofiar wojen oraz zmarłych w wyniku chorób w minionych wiekach. Nie ma drugiego takiego obiektu w Polsce, więc warto go zobaczyć, spędzając urlop lub wakacje w Kudowie. Zresztą, to atrakcja rzadko spotykana także w innych krajach europejskich, co jeszcze mocniej potwierdza jej dużą wartość dla turystów. Szkoda nie odwiedzić tego miejsca w trakcie pobytu w tych okolicach.

Oczywiście Kudowa Zdrój oferuje więcej możliwości spędzania wolnego czasu, odpoczywając, zwiedzając czy uprawiając rekreację. Również wyprawa po okolicy gwarantuje świetną zabawę. Jeśli ktoś ma ochotę, to bardzo blisko stamtąd do Czech, a więc jest szansa choć na chwilę „wyskoczyć” za granicę. I warto podkreślić, iż nie ma większego znaczenia wiek turystów, ponieważ interesująco czas spędzą w Kudowie zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli.