Automatyczne bramy wjazdowe

Nowoczesne osiedle wymagało nie tylko wyglądu, ale również funkcjonalnej infrastruktury, w której skład wchodziły ogrodzenia wokół domów oraz bramy wjazdowe na teren chroniony. Ogrodzenie panelowe należało do najlepszego rodzaju, więc wystarczyło jedynie dobrać odpowiednie bramy. Musiały one być jednak nie tylko wytrzymałe, i spełniać swoje podstawowe zadanie, ale również wyglądać estetycznie i pasować do otoczenia.

Drewnopodobne bramy automatyczne

bramy przesuwneAutomatyczne bramy nie były trudne do dostania, gdyż prawie każda firma sprzedająca ogrodzenia czy elementy do budowy domów posiadała takie w ofertach. Jednak z racji iż zależało nam na konkretnym wyglądzie bram, a nie tylko na ich funkcjonalności, szukanie zajęło nam nieco więcej czasu niż zakładaliśmy. W końcu jednak udało nam się trafić na stronę dość krótko działającego, aczkolwiek solidnego producenta, mającego w ofercie dokładnie takie bramy przesuwne, jakich szukaliśmy do osiedla. Były to automatyczne bramy wjazdowe, jakie używano nie tylko w chronionych osiedlach czy zakładach przemysłowych, ale często również w prywatnych domach, i jako takie należały do bardzo wygodnych, głównie z racji sterowania pilotem. Bramy te mogły również zostać ustawione tak, by samoczynnie wracać do pozycji zerowej, więc mogły być one cały czas otwarte lub zamknięte, i nie wymagały stałego dozoru. Należały one również do serii zgodnej z wieloma rodzajami ogrodzeń panelowych, więc bramy można było bardzo łatwo do takiego ogrodzenia przytwierdzić, dokładnie tak jak jego segment. Montaż więc należał do czynności bardzo prostych i szybkich, a jedynym elementem czasochłonnym było podłączenie zasilania i sterowania bramami do punktów ochrony. Bramy te posiadały bardzo wysokie atesty wytrzymałości, zarówno dotyczące odporności na uszkodzenia, jak i żywotności układów sterowniczych i mechanicznych.

Oprócz funkcjonalności, wybrane przez nas bramy były również bardzo przyjemne dla oka, gdyż zostały one uzupełnione panelami z drewnopodobnego tworzywa sztucznego, dopasowanego kolorem i tonacją do otoczenia i wystroju posesji na osiedlu. Wybór kolorów i rodzajów wykończenia bram był naprawdę imponujący, więc nic dziwnego iż nasi mieszkańcy w końcu sami zainteresowali się ofertą bram, instalując różne ich rodzaje na swoich posesjach. Wszystkie bez wyjątku były jednak modelami ozdobnymi, dopasowanymi do wyglądu konkretnych posesji na których były zamontowane, choć niewiele różniły się od tych, które zainstalowaliśmy przy wjazdach do osiedla.