Badania kamerą termowizyjną mogą zastępować mammografię

Mammografia jest od wielu lat standardem przemysłowym badań przesiewowych w kierunku raka piersi. Zalecane są regularne mammografie dla kobiet. Wszystkie te wysiłki mają na celu zachęcenie kobiet do regularnych badań piersi i mammografii w celu wczesnego wykrycia możliwego raka. Istnieją jednak obawy dotyczące mammografii.

Badania kamerą termowizyjną są w pełni bezpieczne

badanie kamerą termowizyjną koninWygląda na to, że test nie jest tak niezawodny ani bezpieczny, jak się wydaje. W jednym badaniu z udziałem 60 000 kobiet, które miały mammografię, naukowcy odkryli, że 70% stwierdzonych guzów wcale nie było guzami. Te fałszywe pozytywy powodują wiele stresu emocjonalnego u zaangażowanych kobiet i członków rodziny. Ponadto wiele kobiet zostało poddanych niepotrzebnej chemioterapii, radioterapii i mastektomii w wyniku tych fałszywych wyników pozytywnych. Istnieje bezpieczna, nieinwazyjna, niepromieniująca alternatywa dla badań mammograficznych, zwana cyfrowym obrazowaniem termicznym w podczerwieni (DITI). Jeśli chodzi o badanie kamerą termowizyjną konin to miejsce, gdzie od 20 lat takie badania są dostępne. wykorzystuje zaawansowany sprzęt i technologię komputerową do pomiaru zmian temperatury skóry, które mogą być związane ze zmianami w krążeniu. Zmiany krążeniowe mogą wskazywać na obecność patologii. Obecność guzów i innych chorób pojawi się na termogramie jako zmiany temperatury. DITI jest bardzo wrażliwy, a ponieważ jest tak bezpieczny, można go stosować nie tylko do badań przesiewowych, ale także do monitorowania postępu choroby i jej leczenia. Ale DITI jest nie tylko dla kobiet. Chociaż jest to doskonałe narzędzie do badań przesiewowych w kierunku chorób piersi, można również wykonać skanowanie całego ciała zarówno u mężczyzn, jak i kobiet w celu znalezienia zmian, które mogą wskazywać na obecność rozwijającej się patologii w dowolnym miejscu w ciele. W przypadku wykrycia podejrzenia patologii można wykonać standardowe badania kontrolne. Krótko mówiąc, DITI jest bezpieczny i dokładny. Nie wymaga dotykania, promieniowania, jest nieinwazyjny, bezbolesny i zatwierdzony przez FDA. Badanie przesiewowe w kierunku raka piersi jest bardzo ważne. Ale równie ważne jest, aby mieć pewność, że testy stosowane do badań przesiewowych są bezpieczne dla twojego spokoju ducha.

Urządzenie zbiera promieniowanie podczerwone z obiektów i tworzy obraz elektroniczny na podstawie informacji o różnicach temperatur. Ponieważ obiekty rzadko mają dokładnie taką samą temperaturę jak inne obiekty wokół nich, kamera termowizyjna może je wykryć i będą one widoczne na obrazie termicznym jako odrębne.