Buty dla najmłodszych

Jestem rodzicem od ponad trzech lat. Wiem doskonale, jak ważne jest wybieranie odpowiedniego obuwia dla naszych dzieci. Nie tylko liczy się wygląd i tworzywo z jakiego jest wykonane, ale przede wszystkim zwracać trzeba uwagę na to, w jaki sposób taki but jest wyprofilowany. Odpowiednie usztywnienie nogi takiego małego człowieka, jest ważne ze względu na jego późniejszy rozwój. Mówimy tutaj przede wszystkim o rozwoju odpowiedniej postawy i wykluczeniu skrzywień kręgosłupa.

Kupowanie obuwia dla dzieci

obuwie dla dzieci sklep internetowyOd lekarza rehabilitanta usłyszałam kiedyś, że małe dziecko najlepiej jak chodzi na boso, bo wtedy kształtuje mu się najlepiej jego stopa, jednak jeśli dziecko nie może chodzić boso, bo np. jest zimno, albo gdzieś wychodzimy poza obręb domu, trzeba pomyśleć o odpowiednim obuwiu. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego kształtu bucika dla naszej pociechy. Najmłodsze dzieci powinny mieć usztywnioną dość dobrze kostkę, aby nie ulegała przekrzywieniu w trakcie zabaw, szczególnie biegania, kiedy to nasz maluch jest ciekawy świata. Ale nie ma co się oszukiwać, dobre buty sporo kosztują. Renomowane firmy czasem wyznaczają taką cenę za but dziecięce, że taniej jest znaleźć porządnego buta dla dorosłego, a przecież materiały schodzi na niego o wiele więcej niż na taką małą stopę. Ale pewnie wychodzą oni z założenia, że rodzice na dziecko żałować nie będą, więc kupią takie najlepsze buty, za kosmiczne pieniądze, tylko dlatego, że to dla ich pociechy. Ja na własne dzieci nigdy nie żałowałam pieniędzy, ale też nie lubię ich niepotrzebnie wyrzucać w  błoto. Zazwyczaj chodzę do stacjonarnych sklepów i patrzę jakie mają produkty do zaoferowania. Mierzę je na żywo na swoim dziecku, a później jak to matka ekonomiczna szukam tych samych butów w sklepie internetowym. Obuwie dla dzieci sklep internetowy to nie takie złe rozwiązanie, bo już nie jednokrotnie zaoszczędziłam takim sposobem parę złotych, które mogłam przeznaczyć na równie ważne rzeczy do kupienia dla dziecka, bo jak wiadomo, dla dzieci kupuje się masę rzeczy, ze względu na to, że szybko rosną i co chwila potrzebne jest coś nowego.

Zaczynając od butów, ale są też i inne ubrania, z których dzieci za chwilę wyrosną o ile już tego nie zrobiły.  Korzystając z możliwości jakie dają nam zakupy internetowe jestem matką ekonomiczną. Licząc ile już zaoszczędziłam na takich zakupach jestem z siebie bardzo dumna.Szczególnie z tych pieniędzy jakie zostają w portfelu. Oczywiście o tak zostają one spożytkowane na dzieci, ale oszczędzanie jest fajne.