Charakterystyka ozdobnych płytek ze starych cegieł rozbiórkowych

Szukając idealnych dekoracji ściennych do zmiany wystroju swojego salonu czy jadalni, świetnym wyborem może być aranżacja wykonana z materiału odzyskiwanego. Ozdobna płytka ze starej cegły rozbiórkowej, to materiał ekologiczny, skupowany przez producentów ze starych domów z XIX i XX wieku. Dokładnie czyszczone cegły są dzielone na cienkie płytki i montowane, zarówno w pomieszczeniach domów prywatnych i miejsc użyteczności publicznej, jak i na elewacjach budynków. Za każdym razem płytki tworzą jedyną w swoim rodzaju aranżację.

Co wyróżnia ozdobne płytki ze starej cegły?

ozdobne płytki ze starej cegły rozbiórkowejFirmy produkujące płytki wykonywane z wydobywanych z rozbiórek domów cegieł dbają o to, aby sprzedawać klientom tylko produkty najwyższej jakości. Dlatego dokonują bardzo szczegółowej selekcji, podczas wybierania cegieł, a także dokładnie je czyszczą z wszelkich pozostałości, zanim wykonają z nich zestaw płytek. Każda cegła różni się wyglądem, kolorem a także stanem zużycia. Ozdobne płytki ze starej cegły rozbiórkowej razem tworzą aranżacje, w których wszystko się ze sobą komponuje. Za każdym razem wyglądają niepowtarzalne, dlatego jeżeli szuka się dekoracji ściennych innych niż wszystkie, to właśnie dekoracyjne płytki ze starej cegły mogą sprawdzić się najlepiej. Producenci wykonują je przy użyciu innowacyjnych metod, a do montażu polecają specjalne kleje i przygotowane fugi, mające wyglądać jak starodawna zaprawa. Montaż płytek jest łatwy i może być wykonany samodzielnie, jednak do bardziej skomplikowanych aranżacji, jak na przykład wyłożenie elewacji, warto jest zatrudnić fachowców. Jest to dekoracja, która pasuje do prawie każdego pomieszczenia, w szczególności do jasnych salonów i jadalni, a także do pokojów urządzonych z wieloma elementami drewnianymi. Płytki ze starej cegły nadają pomieszczeniom przytulności i starodawnego charakteru, który jest niezwykle modny. Każdy elegancki salon, a także restauracja czy kawiarnia będą się prezentowały zjawiskowo z wykorzystaniem tego rodzaju materiału.

Wybierając dekoracje ścienne do wykorzystania w swoim remontowanym pomieszczeniu, warto zwrócić uwagę zarówno na wygląd, jak i na pochodzenie materiału. Wielką popularność zdobywają surowce wykorzystywane drugi raz, takie jak na przykład kruszywo robione z korków butelek lub ozdobne płytki ze starej cegły rozbiórkowej. Jest to dużo bardziej ekologiczny wybór, który jednocześnie jest łatwy w montażu i pozwala na urządzenie każdego pomieszczenia. Eleganckie i niepowtarzalne płytki są materiałem wyjątkowym, którego popularność nie maleje.