Czy bransoletka z hematytu leczy?

Pomimo swojej prostoty, ze względu na swój oryginalny wygląd, hematyt, czyli, znajduje szerokie zastosowanie w branży jubilerskiej. Pięknie łączy się z innymi metalami szlachetnymi i kamieniami, tworząc naprawdę zachwycające połączenia. Najprostszym sposobem na zdobycie biżuterii z tego kamienia jest zakup bransoletki z hematytu. W przeciwieństwie do bardziej kompaktowej biżuterii, te bransoletki są wykonane z wysokiej jakości surowców, które wymagają minimalnej obróbki.

Pochodzenie i unikalne właściwości hematytu

ładne bransoletki z hematytuNa pierwszy rzut oka ten kamień to po prostu tlenek żelaza, który często występuje na naszej planecie, ale bransoletka z naturalnego hematytu nie tylko pięknie wygląda, ale również ma wyjątkowe właściwości magiczne i energetyczne. Przed zakupem biżuterii warto dowiedzieć się więcej o właściwościach tak popularnego minerału. Przede wszystkim, jeśli kupimy zaopatrzymy się w ładne bransoletki z hematytu wpłyniemy poniekąd nie tylko na naszą urodę, ale i na zdrowie. Otóż hematyt wpływa na przyspieszenie gojenia ran i urazów, zmniejszy ból i skurcze podczas menstruacji oraz ma korzystny wpływ na żylaki. Poniekąd następuje eliminacja skrzepów krwi i zatorów naczyniowych. Tak więc stosując biżuterię z hematytu otrzymamy nie tylko stylowy dodatek, ale także skuteczne lekarstwo na wiele dolegliwości. Można kupić bransoletkę z naturalnego hematytu oraz inne akcesoria wykonane są z naturalnych minerałów. Bransoletka z hematytu to produkt składający się z małych koralików osadzonych na gumowej, nitkowatej, rzadziej metalowej podstawie. Taka biżuteria wygląda prosto i lakonicznie, co jest zgodne z najnowszymi trendami mody. Do tworzenia biżuterii zwykle używa się kamieni w kolorze czarnym lub szarym z metalicznym połyskiem. Kamień zawiera dużą ilość żelaza. Rzadziej do wyrobu biżuterii wykorzystuje się odmiany z czerwonych kamieni, które według naukowców mają słabsze pole magnetyczne. Brzmi to niesamowicie, dlatego warto kupić i sobie i komuś bliskiemu taką właśnie bransoletkę.

Najbardziej efektowną biżuterią z hematytu jest bransoletka. Wynika to z faktu, że na nadgarstku znajdują się biologicznie aktywne punkty. Podczas interakcji z nimi pole magnetyczne produktu hematytu wpływa na całe ciało. Lecznicze właściwości bransoletki z hematytu zostały naukowo udowodnione. W zależności od fazy księżyca może zwiększać lub zmniejszać wydajność. Normalizuje poziom hemoglobiny we krwi. Aktywuje procesy metaboliczne w organizmie. Wspomaga dotlenienie tkanek. Aktywuje jelita.