Czy włóknina jest wodoszczelna?

 

Praca w rolnictwie bardzo często wiąże się z koniecznością wykonywania różnych prac nie tylko związanych bezpośrednio z danym aspektem działalności, ale także w związku z koniecznością zabezpieczenia zebranych płodów rolnych. W związku z tym możliwe jest nie tylko uchronienie zebranych płodów rolnych przed zmarnowaniem, ale także zapewnienie im odpowiednich warunków do ich przechowywania. Opóźni to procesy związane z psuciem i gniciem zebranych produktów.

Okrywanie stogów przy pomocy włókniny wodoszczelnej

wodoszczelna włóknina do okrywania stogówDo tego celu niezbędne są różnego rodzaju akcesoria, które umożliwiają optymalne ochronienie zebranych produktów przed działaniem różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Najgroźniejsze spośród nich są czynniki atmosferyczne. Wśród nich należy wymienić wilgoć. Z tego też powodu powinniśmy chronić zebrane produkty przed jej działaniem. Dotyczy to w zasadzie każdego rodzaju produktu. Nie mniej jednak niektóre produkty są bardziej podatne na działanie wilgoci, niż inne. Przykładem może być słoma lub siano. Z tego też powodu do ochrony tego rodzaju produktów konieczne jest kupienie odpowiednich środków ochronnych. Zaliczyć do nich możemy produkt taki jak wodoszczelna włóknina do okrywania stogów. Jest to rodzaj plandeki z tworzywa sztucznego, którą rolnicy wykorzystują do ochraniania zebranych i ułożonych stogów siania przed zwiezieniem ich do stodoły. Ochronna włóknina dzięki swoim właściwościom zabezpiecza zebrane stogi siana przed przedostawaniem się wody i wilgoci do ich wnętrza. Dzięki temu nie zachodzi proces gnicia zebranego siana. W ten sposób po zdjęciu plandeki w słoneczny dzień siano, czy słoma może dalej schnąć, aż do czasu, gdy osiągnie stan, który umożliwi nam bezpieczne zwiezienie go do stodoły. Z tego też powodu bardzo często ochronne włókniny możemy zobaczyć na łąkach po sianokosach. Z tego też powodu produkt ten zyskuje coraz większe uznanie wśród rolników. Obecnie produkt ten możemy kupić w niemal każdym sklepie internetowym, a także w sklepach stacjonarnych z akcesoriami rolniczymi.

Jego cena wynosi zazwyczaj około pięćset złotych za opakowanie. Opakowanie ma postać rolki o długości kilku tysięcy metrów, długość i grubość produktu jest dopasowana do celu, jakiemu ma służyć dana włóknina. Dostępne na rynku włókniny wodoszczelne mogą służyć nie tylko ochronie siana, czy słomy, ale także ochronie innych produktów rolnych. Przykładem mogą być owoce, czy warzywa lub nawet zioła. Z tego też powodu powinniśmy dokonać zakupu produktu, który będzie dopasowany do celu, jakiemu ma służyć.