Czym dojechać z Warszawy do Belgii?

 

Wiele osób wyjeżdża do Belgii w celach zarobkowych. Jak wiele osób jednak przyjeżdża tam w celu odpoczęcia i zwiedzania ciekawy miejsc? Okazują się, że nie zbyt dużo. Państwo to nie należy do miejsc, które znajdują się w pierwszej piątce hitów urlopowych Europy. Nie jest również tanim krajem. Wiele osób twierdzi wręcz, że Belgia jest nudna. Lubimy jednak belgijskie frytki i czekoladki. Czy rzeczywiście Belgia jest aż tak beznadziejnym miejscem? Jak najtaniej dostać się do tego niedużego państwa?

Busy, czyli najtańszy środek transportu

busy warszawa belgiaDo Belgii dojechać lub dolecieć można na kilka sposobów. Najdroższym, jednak zdecydowanie najbardziej komfortowym i krótkotrwałym, więc również najmniej męczącym sposobem jest przelot samolotem. Nie od dziś jednak wiadomo, że jest to najdroższy środek lotniczy. Oczywiście możemy natrafić z tanie linie lotnicze, które rzeczywiście kosztują grosze, są to jednak rzadkie widoki w ofertach a tym bardziej w okresie wakacyjnym. Jeżeli chodzi o pociągi, niestety z Polski do Belgii żadne bezpośrednie nie kursują. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku słynnego Orient Expressu, który kursować będzie po trasie z Londynu do Wenecji przez Brukselę. Koszty takiego przejazdu są jednak ogromne bo ich cena dochodzi nawet do 8400 zł za bilet. Warto również dodać, że Belgia nie jest wcale tanim państwem do zwiedzania, tym bardziej, że jej walutą jest euro. Dla Polaków, którzy chcieliby zaoszczędzić trochę pieniędzy na zwiedzanie, polecamy przejazdy z Polski do Belgii busami. Jest to bezsprzecznie najtańszy środek transportu a w ostatnich latach bardzo również bardzo popularny. Skąd jeżdżą busy z Polski do Belgii? Kursują one z kilku miast, jednak najwięcej połączeń busów, startuje oczywiście w Warszawie. Najłatwiejszym sposobem na umówienie się na przejazd jest znalezienie numeru kontaktowego w internecie, wpisując w przeglądarce: busy Warszawa Belgia. Jest ich naprawdę wiele, więc nie powinniśmy mieć większych problemów w znalezieniu połączenia, które odpowiadać nam będzie pod kątem czasowym i ekonomicznym.

Ludzie wyjeżdżają do Belgii z wielu powodów.  Nikomu przecież nie trzeba reklamować np. belgijskich czekolad, które od lat wiodą prym na światowym rynku i pozwalają nam delektować się ich pysznym smakiem. W każdym belgijskich mieście znajdziemy sklepy, w których kupimy praliny, ręcznie robione trufle czy czekoladowe figurki o fantazyjnych kształtach. Są tam smaki czekolad, które próżno szukać w innych zakątkach ziemi, są to między innymi czekolady karmelowe z dodatkiem jabłkowego octu balsamicznego czy biała czekolada z szafranem i curry.