Czym jest gruszka treningowa?

Boksowanie gruszki jest doskonałym treningiem kondycyjnym. Nie wymaga od nas zaangażowania dodatkowej osoby potrzebnej do jej przytrzymania, z tego względu jest bardzo często wybierana przez sportowców. Na jej wybór decydują się jednak nie tylko zawodowcy, ale coraz częściej zwykli miłośnicy sportów, amatorzy. Zdają oni sobie bowiem sprawę z tego w jak ogromnym stopniu trening z nią potrafi rozładować stres, z którym spotykamy się każdego dnia.

Gruszka treningowa – idealny partner do treningów

gruszki treningoweGruszka to nic innego jak rodzaj worka treningowego najczęściej wypełnionego ziarnem kukurydzy bądź ścinkami. Jej nazwa jak łatwo się domyślić wynika z samego kształtu. Jest ona niezastąpionym sprzętem jeśli chcemy popracować nad siłą uderzenia, poprawą techniki oraz refleksu. Ponadto pozwala nam na wyćwiczenie szybkości oraz koordynacji ruchowej. Jeśli zastanawiamy się jakie gruszki treningowe wybrać, warto zapoznać się z parametrami, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu. Jednym z najważniejszych jest sama waga gruszki. W zależności od wymagań oraz treningów, które chcemy przeprowadzać powinniśmy zdecydować na jaką wagę postawić. Głównym zadaniem lekkich jest poprawa koordynacji ruchowej oraz szybkości. Najbardziej powszechnymi jeśli chodzi o te cele są gruszki podwieszane oraz refleksówki. Jeśli chcemy popracować nad ciosami oraz piąstkowaniem powinniśmy postawić na cięższe modele. Rozpiętość wagowa dostępnych modeli jest ogromna. Sam materiał, z którego wykonany jest sprzęt w tym przypadku nie ma zbyt wielkiego znaczenia jeśli chodzi o efekty ćwiczeń. Jest natomiast ważny w perspektywie wytrzymałości. Mamy możliwość wyboru gruszek wykonanych ze sztucznej jak i naturalnej skóry. Znacznie ważniejsze od materiału są natomiast szwy. Wybierajmy gruszki w których są one dodatkowo wzmacniane co pozwoli nam na długoletnie treningi z wykorzystaniem sprzętu. Odpowiednio dobrany model do naszych preferencji pozwoli na doskonalenie ciosów oraz umiejętności ruchowych.

Sporty siłowe nie cieszą się zbyt dużą popularnością, jednak w większości przypadków kto raz miał z nimi styczność z pewnością rzadko z nich rezygnował. Boks nie musi wcale kojarzyć się nam z agresją. Treningi są dedykowane bowiem nie tylko dla osób, które chcą walczyć na ringu, ale również dla tych które chcą po prostu czuć się bezpiecznie. Poznanie techniki sprawia, że nawet przy niewielkim wzroście oraz wadze będziemy w stanie się obronić w przypadku zagrożenia. Świetnym sposobem na naukę ciosów oraz poprawę ruchów będą zatem treningi w wykorzystaniem gruszki.