Czym jest intarsja?

Podłogi z naturalnego drewna staja się coraz bardziej popularne. Dzięki nim bowiem dane pomieszczenie może się wyróżniać bardzo unikalnym wyglądem, a dodatkowo utrzymanie takich podłóg w dobrym stanie jest stosunkowo proste. Co więcej, taki typ podłóg można dodatkowo  ozdabiać przy pomocy różnych wzorów.

Na czym polega technika intarsji?

podłogowa intarsja w drewniePodłogi z naturalnego drewna, po chwilowym spadku popularności na rzecz parkietów z tworzyw sztucznych znów staja się coraz bardziej popularne. Taki typ podłóg to praktycznie synonim luksusu, co nie jest do osiągniecia przy innym typie podłóg. Wbrew pozorom, utrzymanie podłogi drewnianej w dobrym stanie również nie jest zadaniem zbyt trudnym, a wszystkie te zalety przekładają się na coraz większa popularność takich podłóg. Bardzo ważne jest również, że takie podłogi można dodatkowo ozdabiać, do czego posłuży podłogowa intarsja w drewnie. Intarsja to inaczej technika tworzenia wzorów w drewnie, co można wykonać różnymi sposobami i można ten sposób stosować również w stosunku do podłóg. Intarsje niegdyś powstawały dzięki wykorzystywaniu różnych gatunków drewna, o różnej fakturze czy też odcieniu. Dzięki temu można było w ten sposób utworzyć ciemny wzór na jasnej podłodze, lub też jasny na ciemnej. Przy pomocy intarsji niegdyś ozdabiano miedzy innymi podłogi w dworach szlacheckich. W obecnych czasach do tworzenia takich ozdób wykorzystywane są także bardziej nowoczesne i szybsze metody, takie jak stosowanie wiązki lasera. Dzięki tmeu można po prostu wypalić dany wzór, nawet wtedy, gdy podłoga powstała już wiele lat temu. Stworzenie intarsji w podłodze wymaga dużego doświadczenia i umiejętności, dlatego też należy zalecać stworzenie takiej ozdoby jedynie profesjonalistom. Zazwyczaj umożliwiają oni wybranie odpowiedniego wzoru jeszcze na stronie internetowej spośród wielu różnych szablonów. Dzięki tmeu znacznie szybciej dobierzemy taki wzór intarsji, który będzie najlepiej pasował do wystroju naszego mieszkania. Co więcej, część firm umożliwia nawet stworzenie własnego, unikalnego wzoru intarsji, dzięki czemu dane mieszkanie jeszcze bardziej będzie wyróżniało się pośród innych. Co więcej koszty wykonania intarsji na powierzchni podłogi nie jest zbyt duży, wiec na taki rodzaj ozdoby będzie mógł sobie pozwolić każdy z nas.

Drewniane podłogi mają swój urok, a jeśli będziemy o nie odpowiednio dbać, okazują się bardzo wytrzymałe. Dodatkowo, na takich podłogach można tworzyć unikalne ozdoby, podnoszące ich atrakcyjność. Stworzenie takich wzorów należy zlecać profesjonalistom.