Czym jest zwalczanie pluskiew?

Walka z różnego rodzaju owadami to wyzwanie dla firm dezynsekcyjnych. Nie starajmy pozbywać się kłopotliwych owadów na własną rękę, bo w niektórych przypadkach, może to mieć opłakane skutki. Firmy dezynsekcyjne dbają o swoich klientów i renomę swoich usług, dlatego ich kadry są doświadczone i znają się na swojej pracy, jak nikt inny.

Kto zajmuje się zwalczaniem pluskwy domowej?

zwalczanie pluskiewJest wiele owadów, które zagrażają naszemu mirowi domowemu. Od najmniejszych z nich, do tych, które są wielkości naszej dłoni. Te, o których dziś będziemy mówić, są wielkości paznokcia. Jednak niech ich rozmiar nas nie zwiedzie. Są małe, ale niebezpieczne dla nas i naszej rodziny. Wielu z Was zapewne nie zgadło, ze będziemy mówić o pluskwach. W naszej świadomości funkcjonują one w skojarzeniu z brudem, biedą oraz zaniedbanymi domostwami. To jednak tylko stereotyp, bo pluskwy mogą zamieszkać w każdym domu, nawet tym najbardziej wytwornym. Dla nich są ważne jedynie odpowiednie warunki do bytowania – żywiciel i schronienie. Piszemy żywiciel, bo to owad pasożytniczy, żywiący się krwią. Najczęściej ludzką. Kiedy już ma spełnione te dwa warunki, może bezpiecznie się rozmnażać. Zwalczanie pluskiew lepiej powierzyć profesjonalistom, którzy znają się na metodach walki z tymi insektami. Nie każda jest odpowiednia, bo nie każdą można zastosować w mieszkaniach. Dlatego wybierane są te mniej inwazyjne lub po prostu mechanicznie wyłapuje się pojedyncze osobniki, w przypadku znalezienia ich schronienia. Oto jednak nie jest zazwyczaj trudno, gdyż te insekty zamieszkują nasze łóżko lub jego okolice. Tak, to niedobra wiadomość, ale nie bez kozery, Anglicy nazywają pluskwy „bedbug”, czyli najprościej mówiąc owad, który zamieszkuje łóżko, robak łóżkowy. Mają wtedy bezpośredni dostęp do żywiciela i zarazem schronienie. Jednak należy zwrócić uwagę jest dążenie do tego, by być jak najbliżej żywiciela. Nie jest to zachowanie bez przyczyny – pluskwy to bardzo leniwe i powolne insekty. Jednak to, ze ich budowa morfologiczna nie sprzyja szybkości, nie oznacza, że nie są groźne. Są i to bardzo, jednak nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawy.

Pluskwy, mimo, że są małe, to nadrabiają swoją krwiożerczością. Podczas jednego ataku, ten insekt kłuje naszą skórę kilkukrotnie, pozostawiając czerwone, ciężkie do zagojenia ślady. Pluskwy są również nosicielami wielu chorób, również tych, które zaliczane są do  zakaźnych. Zatem tym bardziej jest konieczna ich eliminacja. Najlepiej jak najszybsza, by osobniki nie zdążyły się rozmnażać.