Czym są nasiona indoor?

Nasiona marihuany indoor są odmianą nasion najlepiej przystosowanych do uprawy w zamkniętych pomieszczeniach. Zwykle rośliny przybierają znacząco niskie wielkości, które szybko dojrzewają. Ponadto są proste w uprawie i nie sprawiają zbyt wielu problemów. Posiadają one wiele odmian klasyfikowanych w różnych kategoriach. Nie wymagają dostępu do światła słonecznego oraz świeżego powietrza jak ma to miejsce  w przypadku nasion outdoor.

Zalety nasion do hodowli w domu

nasiona marihuany do hodowli indoorDo największych zalet jakie niosą ze sobą nasiona marihuany do hodowli indoor należy z pewnością kontrola nad uprawą. Żadne czynniki zewnętrzne w postaci pogody bądź szkodników nie wpłynął na jakość roślin oraz ich późniejszy zbiór. Co ciekawe to właśnie dzięki nim zbiory możemy zebrać nawet kilkukrotnie w ciągu roku.  Wymagają one światła, a uprawa w domu pozwala na dostarczenie go w dużej ilości. Pamiętajmy jednak, aby rośliny nie stawiać zbyt blisko lamp.  Światło naturalne w przypadku roślin indoor nie jest wskazane, dlatego zadbajmy o szczelne zabezpieczenie okien. Lampy najlepiej włączać w cyklu 12 godzin światła, 12 godzin zaciemnienia. Do uprawy stosować należy najlepiej specjalnie zaadaptowane konstrukcje oświetleniowe.  Miejsce uprawy powinno być szczelnie zamknięte. Należy unikać przepływu powietrza oraz wilgotności, które mogą mieć wpływ na ich wzrost. Jeśli pomieszczenie zostanie odpowiednio odizolowane, hodowca będzie miał pełny wpływ na wszystkie parametry tworzące wewnątrz klimat. Im więcej światła dostarczamy roślinom, tym tym gęstsze pąki, a co za tym idzie większe plony osiągamy. Hodowla indoor pozwala nam zatem na pełną kontrolę nad uprawianymi roślinami. To właśnie w jej przypadku nie musimy martwić się o niekorzystna pogodę, która skraca liczbę zebranych plonów, a także w znacznym stopniu wpływa na ich jakość oraz obfitość. Okres zimowy w przypadku roślin indoor nie jest czasem bez zbiorów. Odizolowana hodowla od warunków panujących na zewnątrz, pozwala nawet na uprawę w okresie jesienno-zimowym.

Pamiętajmy jednak, że hodowla konopi w naszym kraju jest nielegalna. Posiadanie nasion indoor nie jest jednak w żadnym stopniu zabronione, z tego względu możemy spotkać wielu ich kolekcjonerów. Niektóre kraje europejskie są jednak nieco bardziej liberalne i pozwalają na posiadanie krzaków do użytku prywatnego. Konopie może bowiem okazać się lekiem na wiele schorzeń, które zwykłe leki nie są w stanie zminimalizować oraz im zapobiec. Od lat trwają bowiem badania nad leczniczymi właściwościami konopi indyjskiej.