Czyszczenie samochodu a odkurzacz ręczny

 

Od kiedy jestem posiadaczką samochodu, cenię sobie porządek w swoim pojeździe. Niemal w każdą sobotę poświęcam czas, by usunąć kurz z kokpitu, umyć szyby czy pozbyć się okruszków z siedzeń i wycieraczek, które pozostały tam po całotygodniowych podróżach z dziećmi na dystansie dom-przedszkole-praca. Żeby to zadanie sobie ułatwić, ale też by zaoszczędzić czas, wyposażyłam się w przydatne akcesoria, m.in. odkurzacz ręczny oraz środki czystości do samochodu.

Jak wybrać odkurzacz ręczny do auta?

odkurzacz ręczny akumulatorowyZakup odkurzacza ręcznego okazał się być dla mnie obligatoryjny. Wystarczyło, że dwa razy zmuszona byłam posprzątać w aucie tradycyjnym odkurzaczem, by powiedzieć: nigdy więcej! Było niewygodnie, rura nieustannie mi się skręcała, musiałam też sięgać po przedłużacz, bo nie miałam dość blisko źródła prądu. Postanowiłam więc zainwestować w odkurzacz ręczny akumulatorowy. I okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Urządzenie sprawdza się doskonale. Ich wybór w sklepach stacjonarnych i internetowych jest ogromny. Poszczególne modele różnią się mocą silnika, wyposażeniem, ale też ceną. Ja zdecydowałam, że nie będę oszczędzać. Wybrany przeze mnie odkurzacz ręczny kosztował ok. 200 złotych. Ma czarną, klasyczną obudowę. Wśród akcesoriów znajdują się końcówki pozwalające na czyszczenie delikatnych powierzchni oraz trudno dostępnych miejsc. To było dla mnie niezwykle ważne, bo samochód pełen jest zakamarków, do których trudno dotrzeć tradycyjnym odkurzaczem. Ważne też było dla mnie, by urządzenie miało dużą moc. Miało działać skutecznie i do minimum ograniczyć czas spędzony na sprzątaniu auta. Wybrany przeze mnie model posiada też dwustopniowy systemem filtracji, który nie pozwala, by kurz wydostawał się na zewnątrz. I choć odkurzacz ręczny kupiłam z myślą o pielęgnacji wnętrza samochodu, często sięgam po niego również w domu. Jak już wspomniałam, mam dzieci, a więc utrzymanie porządku w domu jest syzyfową pracą. Sprzątam, ale gdy się odwrócę mogę zauważyć, że z kuchni do pokoju dziecka prowadzi ścieżka z okruszków. Kiedyś bardzo mnie to denerwowało, dziś sięgam po odkurzacz ręczny i szybko pozbywam się problemu.

Współczesna kobieta ma na głowie mnóstwo spraw. Na szczęście postęp technologiczny jej sprzyja. Wiele urządzeń szytych jest na miarę. Są wśród nich nie tylko wielkogabarytowe sprzęty, np. suszarki do ubrań, zmywarki, ale też odkurzacze ręczne. W mojej opinii to jedne z lepszych wynalazków. Są poręczne, uniwersalne, ale też praktyczne. Pozwalają na szybkie i bardziej efektywne sprzątanie nie tylko w domu, ale też samochodzie i na działce.