Dezynsekcja na Śląsku

Pod pojęciem dezynsekcji, rozumie się walkę ze wszelkimi szkodliwymi, często pasożytniczymi owadami. Zaliczamy do nich zarówno te latające, jak i biegające. Do grupy owadów, na potrzeby dezynsekcji, wlicza się też stawonogi oraz innego rodzaju robactwo. Metod walki z nimi jest bardzo wiele, jednak żadnej z nich lepiej nie próbować na własną rękę i lepiej zlecić to specjalistom.

Kto na Śląsku zajmuje się dezynsekcją?

dezynsekcja - ŚląskSpecjaliści od walki z owadami coraz częściej są zatrudniani do walki z kleszczami, które w skali kraju są prawdziwą plagą. Walka z nimi nie należy do prostych, ponieważ nie jest możliwe wyłapywanie pojedynczych osobników, czy znalezienie ich większego zbiorowiska, gdyż są na to za małe. Jedyną skuteczną metodą na ich pozbycie się są opryski chemiczne. Przeprowadza się je na działkach, w parkach i na prywatnych posesjach. Ta usługa najczęściej nie jest droga, dlatego jest też dość popularna. Co jednak najważniejsze – jest w stu procentach skuteczna. Częstymi zleceniami są też wezwania do usuwania gniazd os oraz szerszeni. Z racji tego, że w miastach te owady budują gniazda z reguły w pobliżu terenów zielonych, stwarzając zagrożenie dla postronnych spacerowiczów, najważniejsze jest szybkie działanie. A w tym specjaliści od dezynsekcji ze Śląska są najlepsi. Na zrealizowanie zlecenia nie musimy czekać, dwadzieścia cztery godziny to maksymalny czas oczekiwania na usługę. Dlatego jeżeli interesuje nas dezynsekcja – Śląsk jest regionem, w którym mamy do czynienia z najlepszymi fachowcami z tej branży. Co bardzo ważne – ich usługi nie są drogie. A średnia ich cena to nie więcej niż dwieście – trzysta złotych – w zależności od stopnia skomplikowania zlecenia. Firmy dezynsekcyjne ze Śląska oczywiście też trudnią się standardowymi usługami, jak pozbywanie się pluskiew, karaluchów, czy prusaków. W internecie znajdziemy wiele forum tematycznych, dotyczących usług firm dezynsekcyjnych i przedsiębiorstwa z naszego regionu są chwalone najczęściej. A przecież nie ma ważniejszego kryterium niż ocena zadowolonego z usługi klienta. Podsumowując: w skali kraju, firmy dezynsekcyjne ze Śląska zajmują zdecydowanie czołową pozycje i nic nie wskazuje, by ten stan rzeczy miał się zmienić.

Dezynsekcja jest konieczna również w przypadku, gdy nasze domostwo zasiedlą mrówki. Mimo, że to bardzo małe owady, pozbycie się ich stanowi niejednokrotnie duży problem. W ich przypadku często nie wystarczy przeprowadzenie jednego zabiegu dezynsekcyjnego. Jednak przy dostępności nowych metod, nawet one nie stanowią problemu na dłuższą metę.