Do czego służą odbojnice?

W magazynach bardzo często mamy problem z niszczeniem ścian przez wjeżdżające do nich samochody ciężarowe. Tak naprawdę jedynym rozwiązaniem tego problemu są trwałe i wytrzymałe odboje. Dzięki nim można skutecznie ochronić ściany oraz inne wrażliwe miejsca w magazynie przed przypadkowym uszkodzeniem.

Jaki rodzaj odbojnic wybrać?

odbojnica nierdzewnaRozładowywanie towarów w magazynie wiąże się z paroma zagrożeniami. Przede wszystkim, podczas wjeżdżania wielkich samochodów ciężarowych do magazynu czy hali przeładunkowej bardzo często dochodzi do przypadkowych uszkodzeń, przede wszystkim ścian, oraz rozlokowanych w magazynie towarów. Nawet najbardziej ostrożne parkowanie nie jest w stanie w stu procentach zapobiec powstawaniu uszkodzeń i tak naprawdę jednym skutecznym sposobem ochrony może być odbojnica nierdzewna. Czym są odbojnice? Odboje ze stali nierdzewnej to niewielkich rozmiarów konstrukcje montowane bezpośrednio w podłodze danego magazynu. Dzięki tmeu takie odbojnice mogą być bardzo skutecznym zabezpieczeniem a dodatkowo znosić bardzo duże obciążenia mechaniczne,  pełniąc skuteczną ochronę ścian i towarów w magazynie. Takie odbojnice spokojnie można wiec stosować nawet w największych halach przeładunkowych czy tez magazynach, gdzie wjeżdżają potężne samochody ciężarowe z towarem. Dobrym pomysłem jest stosowanie odbojnic ze stali nierdzewnej do wytyczania miejsc parkowania samochodów ciężarowych. Dzięki temu kierowca danego tira będzie mógł znacznie łatwiej zaparkować. Odbojnic ze stali nierdzewnej można używać również, aby wytyczać specjalne strefy w magazynach, na przykład takie, na które wejście grozi niebezpieczeństwem, ze względu na składowanie materiałów niebezpiecznych. Bardzo często montuje się je także wśród ścian danego magazynu, a także wokół miejsca składowania towaru, Zalety odbojnic ze stali nierdzewnej są jednak tak duże, że coraz częściej korzysta się z nich nie tylko w magazynach, ale także na przykład w galeriach handlowych, a także i w sklepach. Oczywiście wybierając odpowiednie odbojnice należy zwracać baczna uwagę na jakość ich wykonania. Jedynie te wykonane z najwyższej jakości materiałów będą pełniły faktyczną, a nie jedynie iluzoryczną formę ochrony i właśnie tai ich rodzaj należy wybierać do własnej firmy czy też magazynu.

Uszkodzenia ścian w magazynie są bardzo powszechnym problemem. Na szczęście istnieje bardzo prosty sposób na to, aby zapobiegać powstaniu uszkodzeń na ścianach danego magazynu. Wystarczy zakupić wysokiej jakości odboje, które będą bardzo skutecznym zabezpieczeniem.