Dobry atlas treningowy do domu

Skomponowanie kompleksowej siłowni domowej jest niezwykle trudne, ponieważ wymaga odpowiednio dużego pomieszczenia, nakładu finansowego, a także podstawowej wiedzy w zakresie wyboru jakościowego sprzętu, który bez problemu przetrwa nawet najbardziej intensywne treningi. Stalowy gryf i żeliwne krążki nie wyrządzą nam krzywdy, jeśli odpowiednio zabezpieczymy obciążenie zaciskami przed spadaniem. Sprawa komplikuje się przy wyborze bardziej zaawansowanych urządzeń, takich jak wyciągi, suwnice czy maszyny do wyciskania –  w tym przypadku niedokładne połączenia niektórych jej części mogą nie wytrzymać ciężaru, złamać się i doprowadzić nas do poważnych kontuzji. Jak temu zapobiegać?

Jakościowe maszyny do siłowni

atlasy siłownieWysokiej jakości maszyny wolnostojące kosztują sporo pieniędzy i zajmują dużo miejsca – to bardzo ważne przy kompletowaniu domowej siłowni. W tym przypadku lepiej sprawdzi się wielofunkcyjne urządzenie, czyli atlas treningowy. Ta maszyna posiada funkcje kilku lub nawet kilkunastu różnych sprzętów w zależności od wybranego modelu. Należy zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania, materiały użyte do produkcji atlasu, a także jego wymiary. Częstym problemem pojawiającym się po zakupie sprzętu okazuje się jego wysokość nieprzystosowana do wielkości standardowych pomieszczeń. Musimy dokładnie zmierzyć odległość sufitu od podłogi tak, aby maszyna mogła się swobodnie zmieścić. Wielu wiodących producentów sprzętów treningowych wykonuje maszyny na zamówienie, dlatego to świetna opcja do domowych siłowni. Koniecznie sprawdźmy opinie innych użytkowników – tanie atlasy siłownie często posiadają wady produkcyjne – oznacza to, że w trakcie treningu może zerwać nam się lina utrzymująca ciężary w formie stosów lub niedokładne spawanie ramy może ulec pęknięciu i wówczas nie trudno o poważną kontuzję. Najlepiej, jeśli zakupimy sprzęt od producenta z wieloletnim doświadczeniem. Nie zapomnijmy o ubezpieczeniu – taka maszyna najczęściej posiada dwuletnią gwarancję, jednak za odpowiednią dopłatą możemy ją przedłużyć do pięciu lat. Firmy, które wierzą w mocną konstrukcję swoich produktów dają dziesięcioletnie zapewnienie o bezawaryjności na elementy łączące ramy i inne części spawane.

Atlasy treningowe mogą być przeznaczone do treningu jednej, trzech lub nawet dwunastu osób i zawierają kilkanaście funkcji umożliwiających trening klatki piersiowej, grzbietu, brzucha, mięśni ramion, nóg, a nawet pośladków. Istnieje opcja indywidualnego dostosowania maszyny do prywatnych potrzeb, a także personalizacji obszycia ławek, uchwytów i lakieru pokrywającego ramę maszyny.