Dobry program do faktur dla małej firmy

Podstawą funkcjonowania małej firmy jest dobór odpowiedniego programu do wystawiania faktur. Do dyspozycji jest ich kilkanaście, a niektóre są również w wersji online. Odpowiednie dokumentowanie prowadzonej sprzedaży jest bardzo ważnym aspektem prowadzenia swojej własnej działalności gospodarczej. Prawidłowe prowadzenie dokumentacji jest możliwe dzięki właśnie takiemu programowi.

Program dla małych firm

jaki program do fakturowania dla małej firmy zamówićNajwygodniejszym rozwiązaniem jest poszukanie programu online. Są one zarówno darmowe jak i płatne. Warto jednak wiedzieć, że darmowe wersje posiadają zazwyczaj wyłącznie podstawowe funkcję. Program do faktur online jest udostępniany dla wszystkich firm, które swoim klientom wystawiają faktury VAT, paragony, rachunki oraz inne ważne dokumenty księgowe. Dzięki nim jesteśmy w stanie samodzielnie wygenerować potrzebną fakturę. Jest on idealny zwłaszcza dla małych przedsiębiorców, którzy nie korzystają z programów magazynowych. Jaki program do fakturowania dla małej firmy zamówić? Wszystkie programy do faktur, które są dostępne w internecie udostępniają darmowy okres próbny. Jego długość uzależniona jest od producenta. Warto jest założyć konta w kilku takich aplikacjach. Dzięki temu sami będziemy mogli porównać ich funkcjonowanie. Zdecydowanie ułatwi nam decyzję, który z nich wybrać i jaki spełnia nasze wszystkie potrzeby i czy na pewno będziemy potrzebować bardziej rozbudowanego programu czy wystarczy nam podstawowa wersja. Ważne jest żeby system, który wybierzemy był zgodny z przepisami prawa. Musi być on również na bieżąco aktualizowany, ponieważ ustawy dotyczące rachunkowości i fakturowania często podlegają nowelizacjom. Najlepiej by było jakby umożliwiał nam on wystawianie faktur w różnych wersjach. Coraz częściej spotyka się prośbę o wystawienie e-faktury, która podpisywana jest cyfrowo. Dlatego też dobrze jest jeżeli program do fakturowania automatycznie wysyła i zapisuje dokumentu na dysku komputera w formacie PDF. Jest to wygodne i nie musimy wychodzić z biura żeby dostarczyć dokument klientowi. Mimo wszystko powinien on również umożliwiać nam ręczne drukowanie dokumentu, w przypadku jeżeli nie ma konieczności wystawienie elektronicznej faktury i chcemy to zrobić w bardziej tradycyjny sposób, wysyłając dokument pocztą lub kurierem. Dużym ułatwieniem będzie jeżeli program ma wbudowaną bazę klientów oraz towarów. Nie będziemy musieli wówczas za każdym razem wprowadzać ręcznie wszystkich danych.

Program do wystawiania faktur jest ważnym elementem podczas zakładania swojej firmy. W tych czasach trudno sobie wyobrazić żeby ktoś poświęcał czas na samodzielne wystawianie faktur w programie tekstowym lub arkuszu kalkulacyjnym. Program do faktur online jest dużym ułatwieniem dla małych firm, ponieważ pozwala zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy.