Endermologia czyli zabiegi odchudzające w Łodzi

Wiele gabinetów kosmetycznych oferuje szereg zabiegów, dzięki którym można poprawić urodę i wymodelować sylwetkę. Skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu specjalistycznego i nowatorskiego sprzętu wykorzystującego działanie wiązki światła i ultradźwięków, a także innych technologii. Wśród wielu popularnych zabiegów coraz większym zainteresowaniem wśród klientów cieszy się endermologia. Jest to rodzaj masażu podciśnieniowego, który oddziałuje na tkankę łączną. Może być stosowany na każdą część ciała, jednak najczęściej wykonuje się go na miejsca, w których zalega tkanka tłuszczowa, a także na twarz.

Zabiegi modelujące sylwetkę

endermologia w łodziMasaż połączony z podciśnieniem wspomaga procesy przemiany komórkowej, zwłaszcza komórek tłuszczowych i stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastyny. Zabieg sprawdza się zwłaszcza przypadkach, gdzie zdrowa dieta i ćwiczenia nie przynoszą pożądanych rezultatów związanych z idealnym wymodelowaniem sylwetki. Skuteczna endermologia w Łodzi wykonywana jest przede wszystkim na całym ciele, gdyż przynosi bardzo dobre efekty w walce z cellulitem i zalegającą kanką tłuszczową. Pomaga także w modelowaniu sylwetki i wyszczupleniu ciała. Efektem jest gładka i zdrowa skóra, pozbawiona pomarańczowej skórki. Endermologia zapobiega również powstawaniu cellulitu, trwale likwiduje zalegające komórki tłuszczowe pomiędzy tkanką włóknistą. Zabiegi skutecznie pobudzają komórki do odnowy biologicznej, dotleniają tkanki i przyspieszają krążenie. Dzięki temu skóra jest lepiej odżywiona i szybciej dochodzi do procesów regeneracyjnych na poziomie komórkowym. Zabieg może być również stosowany na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Poprawia elastyczność skóry, a przede wszystkim poprawia kontur twarzy i likwiduje opadające policzki. Należy jednak pamiętać, że efekty można uzyskać korzystając z serii kilku zabiegów. Koszty uzależnione są od części ciała poddanej endermologii. Najlepsze efekty utrzymuje się po serii kilku, a nawet kilkunastu zabiegów powtarzanych w kilkudniowych odstępach.

Masaż wykonuje się specjalną głowicą, a pod wpływem ciśnienia wytwarzanego przez urządzenie fałd skórny zostaje wciągnięty do komory ssącej, a następnie wymasowany przez specjalnie toczące się rolki. Skóra rolowana jest od zewnątrz do wewnątrz, dzięki czemu masaż działa również na głębsze warstwy skóry i tkanki pobudzając je do szybszej i efektywniejszej regeneracji. W zależności od partii ciała nadaje się odpowiedniej intensywności, miejsca dotknięte cellulitem są mocniej i dłużej masowane, a twarz delikatniej i subtelniej. Do masażu klientka ubierana jest w specjalny kombinezon przylegający ściśle do ciała, który chroni ciało przed bezpośrednim kontaktem z głowicą urządzenia. Endermologia jako rodzaj masażu jest przyjemna i daje bardzo dobre efekty. Przed zabiegiem należy jednak skonsultować się ze specjalistą, który oceni stan skóry i przekaże wszelkie informacje dotyczące wskazań i przeciwwskazań do stosowania zabiegu.