Gdzie szczury szukają schronienia?

 

Szczury to zwierzęta bardzo inteligentne i sprytne. Wykazują również zdolność uczenia się i szybkiego przystosowywania się do nowych warunków. Nie przeszkadzają im zbyt niskie, ani zbyt wysokie temperatury. W każdej z nich mogą przetrwać i się rozmnażać. Szczury występują na wszystkich kontynentach, wyłączając Antarktydę. Jednak podobno i tam je widziano w niedużych skupiskach. 

Szczury w piwnicy muszą być zwalczone

zwalczanie szczurów w piwnicachJak powszechnie wiadomo, szczury do przyjaciół ludzi nie należą, jak również ludzie nie należą do przyjaciół tych gryzoni. Zatem niechęć jest wzajemna, ale każde z nas ma do niej różne przesłanki i motywacje. Szczury, mimo że są uznawane za czyste zwierzęta, to niestety wcale tak nie jest. Zazwyczaj przebywają w pomieszczeniach, w których łatwo o schronienie i pożywienie. Dlatego tak często możemy spotkać szczura w naszej piwnicy. Tam, zarówno schronienia, jak i pożywienia jest pod dostatkiem. W dodatku jest gdzie się rozmnażać, a to dla szczurów również bardzo ważne. Warszawskie kamienice, bloki, ale nawet nowe luksusowe budynki, mają kłopoty ze szczurami w piwnicach. Nie jest to przypadek i wynika to z faktu, ze w Warszawie mamy niezwykle dużą populację szczurów. Zwalczanie szczurów w piwnicach lepiej pozostawić specjalistom od deratyzacji. Nie walczmy ze szczurami na własną rękę, to może się skończyć pogryzieniem, czasem podrapaniem. Jednak nieważne, w jaki sposób szczur uszkodzi naszą skórę – to może być początek groźnej choroby lub zakażenia. Tylko ludzie wykwalifikowani i doświadczeni potrafią sobie radzić z tymi gryzoniami. Dla nich nie ma znaczenia, czy stykają się z pojedynczym osobnikiem, czy skupiskiem liczącym czasem nawet tysiące osobników. Do zwalczania szczurów w piwnicach świetnie nadają się wszelkiego rodzaju granulaty oraz pasty. Dobrze sprawdzają się też tak zwane gryzki. Każdy, kto zdecyduje się na deratyzację, powinien wiedzieć, że usługa jest bezpieczna dla ludzi i niezwykle skuteczna. Dodatkowym jej atutem jest niska cena i ogólna dostępność, gdyż firm zajmujących się deratyzacją, na terenie Warszawy, mamy naprawdę dużo.

Szczury są odpowiedzialne za roznoszenie chorób zakaźnych, bakterii, wirusów, patogenów i wielu innych mikroorganizmów, które mogą stanowić  dla nas bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia. Każdy kontakt ze szczurem może skończyć się jego desperacka próbą obrony, poprzez atak, zatem kiedy tylko widzimy szczura w piwnicy – dzwońmy po specjalistę, a jemu zejdźmy z drogi. Dla własnego dobra i bezpieczeństwa.