Gdzie w Poznaniu legalnie skasuje auto?

 

Od dobrych kilkunastu lat jeździłem jednym samochodem. Już kiedy go kupowałem nie było to nowe auto, a teraz to już prawdziwy staruszek. Miałem z nim coraz więcej problemów technicznych. Ostatnio kiedy usłyszałem u mechanika cenę za naprawę doszedłem do wniosku, że nie opłaca się go naprawiać. Zdecydowałem się go skasować na złomie. Jak chyba każdemu w takiej sytuacji zależało mi na tym, żeby uzyskać za sprzedaż samochodu jak najlepszą cenę. Musiałem więc znaleźć miejsce, gdzie będzie to możliwe.

Znalazłem dobre miejsce w Poznaniu na skasowanie auta

legalna kasacja aut w PoznaniuDo tej pory nigdy nie musiałem korzystać ze złomowisk, gdzie można skasować auto, dlatego nie znałem takiego miejsca w Poznaniu. Poszukiwanie takiego miejsca rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: legalna autokasacja w Poznaniu, i zacząłem przeglądać wyniki. Wśród wielu skupów samochodów i auto złomowisk, znalazłem miejsce, które było bardzo polecane przez klientów. Było to złomowisko samochodów z wieloletnim doświadczeniem na rynku, jedno z największych miejsc w Poznaniu gdzie można było skasować samochód. Klienci chwalili, że można tam uzyskać naprawdę dobrą cenę za sprzedaż swojego auta. Przede wszystkim ceny podawane przez pracowników były negocjowalne. Nie bez znaczenia był również fakt, że podczas wyceny samochodów nie tylko brali pod uwagę jego wagę, ale także ogólny stan techniczny auta i fakt, czy znajdują się w nim części, które można z niego wymontować i sprzedać jako używane. Wiele osób zwracało też uwagę na to, że w tym skupie aut można było uzyskać pomoc przy wypełnianiu urzędowych dokumentów dotyczących wyrejestrowania auta w urzędzie i zbycia mienia. Zachęcony pozytywnymi komentarzami na temat tego miejsca zdecydowałem się tam udać, żeby skasować mój stary samochód. Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór. Byłem bardzo zadowolony z obsługi w tym miejscu. Wszystkie formalności zdążyłem załatwić w ciągu mniej niż dwóch godzin. Najpierw moim autem zajął się mechanik samochodowy.

Sprawdził on stan techniczny samochodu i wymontował części, których można było jeszcze użyć. Za te materiały dostałem dodatkową należność pieniędzy. Następnie auto zostało zważone na profesjonalnej wadze samochodowej. Według cennika auta osobowe były wyceniane drożej niż samochody ciężarowe czy autobusy i busy, dzięki czemu wiedziałem że uzyskam bardzo dobrą kwotę za skasowanie samochodu. Udało mi się jeszcze ją nieznacznie podnieść, dzięki negocjacjom. Teraz musiałem już tylko złożyć odpowiednie wniosku do urzędu.