Górnowrzecionowa frezarka firmy Festool

Coraz więcej ludzi jest zainteresowanych wyposażeniem domu elementami, które wykonane są ręcznie. Wszelkiego rodzaju zakłady rzemieślnicze przeżywają swój renesans, a zamówienia na wykonane na wymiar panele podłogowe lub wyjątkowe meble sypią się jak z rękawa. Cena oczywiście nie gra roli, a najważniejszy jest unikatowy efekt i pięknie urządzone wnętrza, którymi będziemy zachwycać się przez bardzo wiele lat. Wykonanie takich elementów wymaga bardzo dużej precyzji i umiejętności, które pojawiają się z doświadczeniem.

Nowoczesne urządzenia do obróbki drewna

specjalistyczna frezarka górnowrzecionowa festoolAby pracownicy warsztatów mogli uporać się ze swoimi zamówieniami, zaopatrują się w coraz więcej urządzeń, których głównym zadaniem jest ułatwienie i przyspieszenie pracy. Naprawdę niewielu stolarzy wykonuje swoje produkty używając jedynie ręcznych narzędzi takich jak piły lub pilniki. Oczywiście zmiana sposobu pracy w małych zakładach stolarskich nie jest niczym złym, a nawet wręcz przeciwnie. Bardzo często urządzenia ręczne do obróbki drewna sprawiają, że produkty są jeszcze wyższej jakości. W wyposażeniu takich warsztatów z pewnością znajdziemy różnego rodzaju piły tarczowe, ukośnice oraz szlifierki. Żadnym z tych urządzeń nie jesteśmy w stanie wykonać jednak pracy, z jaką doskonale poradzi sobie specjalistyczna frezarka górnowrzecionowa Festool. Jest to urządzenie do obsługi ręcznej, jednak system oferowany przez producenta pozwala nam na bardzo szerokie wykorzystanie. Firma Festool jest bowiem pomysłodawcą wprowadzenia specjalnych listew prowadnicowych, wykorzystywanych podczas frezowania. W zależności od potrzeb, możemy użyć tylko jednej lub dwóch takich listew. Aby frezarka nie ruszała się, mocujemy ją do profili specjalnymi zaciskami. Dzięki temu rozwiązaniu, możemy wykonywać idealne zagłębienia liniowe, które doskonale sprawdzą się podczas produkcji paneli podłogowych lub desek, których łączenie wymaga specjalnie profilowanych zamków na pióro i wpust. Urządzenie to pomoże nam przygotować takie złącza w bardzo dokładny, wręcz perfekcyjny sposób.

Poza takimi zastosowaniami, urządzenie doskonale sprawdzi się podczas produkcji mebli o różnych kształtach i różnym przeznaczeniu. Producent oferuje specjalne systemy prowadzące w kształcie łuku, więc mamy pewność, że nasze ruchy będą precyzyjnie poprowadzone. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest to, że producent oferuje bardzo wiele frezów, które pozwolą nam na uzyskanie wyjątkowych kształtów wykonanych przez nas w drewnie wgłębień. Wykonamy je bardzo precyzyjnie, dzięki czemu będą doskonale się prezentować i spełniać swoje funkcje.