Grawer na srebrze ma szerokie zastosowanie

Ludzie od zawsze wręczają sobie prezenty. Niektórzy bardziej lubią dawać, inni bardziej lubią brać, jednak zwyczaj ten prawdopodobnie nie zginie nigdy. Fakt ten wykorzystują często przedsiębiorcy, który dają coś swoim klientom. Dają to za darmo, ale w zamian robią sobie reklamę. Obopólna korzyść. Czasami są to tanie rzeczy jak plastikowe gadżety, innym razem srebrne lub skórzane upominki – z górnej półki. Atutem srebra jest, że można w nim grawerować.

Od czego zależy cena grawerowania laserowego?

grawerowanie laserowe w srebrze - warszawaGrawerowanie kojarzy się z elegancją i klasą. Jeśli połączone jest z dobrą marką i personalizacją – efekt jest z najwyższej półki. W zależności od profilu firmy, grawerować można na różnych przedmiotach. Srebro jest zdecydowanie tańszym metalem szlachetnym od złota i bardziej stonowanym, dlatego chętnie się po nie korzysta. Prezenty ze srebra są również mniej zobowiązujące. Jeśli firma wręczy z jakiejś okazji swoim pracownikom srebrne zapalniczki z grawerem, będzie to bardzo sympatyczny gest. Nikt sobie raczej nie wyobraża, by podarować w takim wypadku coś ze złota. Grawerowanie laserowe jest obecnie bardzo popularne, nie tylko w Warszawie, więc jego ceny nie są tak wysokie, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Wiele firm w Warszawie oferuje usługi grawerowania w cenie zakupu produktu. Jeśli zamówimy srebrne łyżeczki to płacimy tylko za nie, a najczęściej grawerowana na nich data, imię lub inicjał jest już darmo – choć nie muszą. Gdy interesuje nas fraza grawerowanie laserowe w srebrze – warszawa,  nie sugerujmy się cenami. Warto sprawdzić złotników, którzy się tym zajmują – poczytać opinie o nich, sprawdzić jakie mają doświadczenie. Monogram na srebrze musi być nieskazitelny, nie można nic mu narzucić. Dzięki komputerowemu ustawieniu lasera można zyskać kilka odcieni grawerowania: od jaśniejszych do ciemniejszym. Docenią to szczególnie klasycy. Ile kosztuje ta usługa w stolicy? Najczęściej podstawowa kwota to ustawienie lasera. Następnie wpływ na cenę na rodzaj przedmiotu, który grawerujemy. Na cenę ma wpływ rozmiar grawera – cena podstawowych centymetrów, a dolicza się cenę kolejnych.

Największy wpływ na cenę, ma ilość zamawianych przedmiotów z grawerem. Zawsze w hurcie jest taniej, niż w detalu. Dlatego warto zastanowić się, czy jeśli nie chcemy wykonać tej usługi, czy nie możemy połączyć jej z czymś innym. Może zamiast jednej łyżeczki, wygrawerować sentencje na całym komplecie i podarować go jako prezent ślubny? Może zamiast jednej zapalniczki, warto dać je wszystkim pracownikom, by zmotywowały ich do pracy? Szczególnie w czasach, gdy ani grawerowanie, ani srebro, nie są drogie.