Hel do balonów

Kiedy wybieramy się do zoo, na festyny czy pikniki nieodłącznym elementem są różnego rodzaju stoiska z zabawkami, jedzeniem, popcornem i watą cukrową oraz uwielbiane przez wszystkie dzieci balony z helem. Sprzedawcy muszą mięć wiele trudu aby to wszystko przetransportować w dane miejsce prawda? Ale przecież na przykład takie balony można napełnić helem na miejscu, pewnie wielu z was zastanawia się jak się to w ogóle robi.

Pompowanie pięknych balonów

butla z helem zwrotnaNie od dziś wiadomo, że aby balony unosiły się w powietrzu potrzebny jest hel. Jak zatem je napełnić i skąd go wziąć? Osobie zajmujące się tą branżą niezbędna jest butla z helem zwrotna. Jest to podłużna metalowa butla, w której znajduję się ten gaz. Do butli przykręca się specjalny pistolet zakończony wąską rurką aby pasowała do zaworu balona. Po odkręceniu korka mamy już dostępny gaz. Takie butle są zwrotne do producenta i napełniane ponownie jeśli mamy taką potrzebne. Jeśli nie, oddajemy pustą producent ją nabija na nowo i sprzedaje kolejnej osobie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki temu nie jesteśmy obciążani dodatkowym kosztem samej butli oraz ni musimy się martwić, że nie mamy co z nią zrobić. Dodatkowo jeśli nie jesteśmy sprzedawcami kolorowych balonów a potrzebujemy takiej butli do własnego użytku producenci oferują również wypożyczenie mniejszej butli z helem, która również jest zwrotna. Dzięki takim rozwiązaniom urozmaicisz każdą imprezę rodzinna i nie tylko. Sama kiedy robiłam imprezę urodzinową dziecka i chciałam zadbać o dodatkowe atrakcje i animację dla znajomych córki wypożyczyłam sobie taką butle. Wszystkie dzieciaki były zachwycona a z imprezy każde wyszło z latającym balonikiem do domu. Dodatkowo dzięki temu, że taka butla jest zwrotna i wielokrotnego użytku dbamy również o środowisko. Nie mamy możliwości przechowania takiej rzeczy a tym bardziej wyrzucenia do kosza. Dlatego uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie. 

Dlatego jeśli planujesz imprezę urodzinową dziecka, uważam że wypożyczenie takiej butli to dobre rozwiązanie. Tym bardziej, że nie musisz się poźniej martwić co z nią zrobić, ponieważ producenci zawsze odbierają takie butle. Dodatkowo dzięki temu, że jest zwrotna przyczyniamy się do dbania o środowisko. Takiej butli tym bardziej nie można próbować pozbyć się sami. Po pierwsze nie mamy pewności czy napewno nic w niej nie zostało, po drugie są to mimo wszystko materiały nie sprzyjające przyrodzie a przede wszystkich łatwo palne. Dlatego pamiętajmy o tym, że można je z łatwością zwracać.