Historia sztucznych choinek

 

Sztuczna choinka to sztuczna sosna lub jodła wyprodukowana specjalnie do użytku jako choinka. Najwcześniejszymi sztucznymi choinkami były drewniane piramidki w kształcie drzewa lub pióra, oba opracowane przez Niemców. Większość nowoczesnych drzew jest wykonana z polichlorku winylu, ale wiele innych rodzajów drzew było i jest dostępnych, w tym aluminiowe choinki i choinki podświetlane światłowodem.

Początki sztucznych choinek sięgają XIX wieku

choinki sztuczne - sklep internetowyDzisiaj nietrudno trafić na choinki sztuczne – sklep internetowy jest typowym miejscem, gdzie można je nabyć. Nie zawsze jednak tak było.Pierwsze sztuczne choinki zostały opracowane w Niemczech w XIX wieku, chociaż istnieją wcześniejsze przykłady. Te „drzewa” zostały wykonane przy użyciu gęsich piór barwionych na zielono. Niemieckie pióra były jedną z odpowiedzi Niemców na dalsze wylesianie w Niemczech. Opracowane w latach 80. XIX wieku pióra stały się coraz bardziej popularne na początku XX wieku. Niemieckie pióra ostatecznie dotarły do ​​Stanów Zjednoczonych, gdzie stały się również dość popularne. W rzeczywistości użycie naturalnych choinek w Stanach Zjednoczonych było poprzedzone rodzajem sztucznego drzewa. Te pierwsze drzewa były drewnianymi piramidami w kształcie drzewa oświetlonymi świecami. Zostały one opracowane w Betlejem w Pensylwanii przez niemiecki Kościół Morawski w 1747 r. Drzewa z piór były początkowo wykonane z barwionych na zielono gęsich piór, które przymocowano do drucianych gałęzi. Te druciane gałęzie były następnie owijane wokół centralnego kołka, który pełnił rolę pnia Choinki z piór miały szeroki rozmiar, od małego 2-calowego drzewa do dużego 98-calowego drzewa sprzedawanego w domach towarowych w latach dwudziestych XX wieku. Często gałęzie drzew były zakończone sztucznymi czerwonymi jagodami, które działały jak świeczniki. Gałęzie były szeroko rozmieszczone, aby zapobiec zapaleniu się świec przez świece, co pozwoliło na dużo miejsca na ozdoby. Innymi korzyściami reklamowanymi dla drzewek z piór były wyeliminowanie konieczności wycieczki na działkę w celu ścięcia drzewa i brak zrzucanych igieł. W 1930 r. Brytyjska firma stworzyła pierwszą sztuczną choinkę wykonaną z włosia szczotki. Firma zastosowała te same maszyny, których użyła do produkcji szczotek toaletowych.

Drzewa zostały wykonane z tego samego włosia sierści zwierzęcego, co szczotki, z tym że były farbowane na zielono. Przez pewien czas cieszyły się ogromną popularnością, a duża ich liczba była wywożona z Wielkiej Brytanii, gdzie stały się również popularne. Te nowinki oferowały przewagę nad wcześniejszymi piórami. Mogły utrzymać cięższe ozdoby i nie były tak łatwopalne.