Impulsywne źródło światła likwiduje skórne nieprawidłowości

Laser IPL jest urządzeniem, które pomaga pozbyć się niedoskonałości skórnych. Wykorzystanie impulsywnego źródła światła skutecznie radzi sobie z problemami takimi jak popękane naczynka, przebarwienia, zmarszczki. Jest szczególnie skuteczne w przypadku postępującego procesu starzenia, przywraca skórze elastyczność i gładkość. Specjalistyczny laser wytwarza wiązkę promieni świetlnych, które docierają do różnych warstw skóry. Dzięki temu działają kompleksowo, stymulują produkcję kolagenu, wygładzają zmarszczki, pozbywają się zaczerwienienia oraz niepożądanego owłosienia.

Zalety zabiegów z wykorzystaniem impulsywnego źródła światła 

kliniczny IPL w SzczecinieUrządzenie jest także wykorzystywane do laserowego zamykania naczynek. Zabiegi z wykorzystaniem lasera IPL są bardzo różnorodne, świetnie sprawdzają się w przypadku różnych nieprawidłowości. Laser ten wytwarza promieniowanie, które skutecznie usuwa różne problemy. Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny, pomaga pozbyć się wielu kompleksów. W wielu gabinetach medycyny estetycznej wykorzystywany jest laser kliniczny IPL W Szczecinie dużą popularnością cieszą się metody, które pozbywają się przebarwień, blizn, brodawek, zaskórników oraz innych zmian skórnych. W profesjonalnych gabinetach wykorzystywane są impulsy świetlne, które dostosowane są do typu skóry, a także rodzaju problemów. Specjaliści mają duże doświadczenie, dzięki czemu zabieg jest przeprowadzony w sposób prawidłowy. Technologia IPL jest na szeroką skalę stosowana w gabinetach medycyny estetycznej, skutecznie pozbywa się niepożądanego owłosienia, niszczy włosy u nasady. Depilacja taka jest niezwykle skuteczna, daje długotrwałe efekty. Urządzenie jest także wykorzystywane w innych celach, zabieg z jego użyciem jest doskonałą propozycją dla pań, których problemem są rozszerzone naczynka, trądzik oraz przebarwienia. Laser pomaga także spowolnić proces starzenia skóry, działa odmładzająco. Wytwarza wiązkę światła o różnej długości falach, dlatego ma szerokie zastosowanie, świetnie sprawdza się w przypadku różnych niedoskonałości.

Sprzęt wymaga użycia specjalnej głowicy, założenia odpowiedniej końcówki, co sprawie, że można odpowiednio korygować mankamenty, dostosować długość wiązki do rodzaju skóry. Zabieg ten musi być wykonywany przez doświadczonego specjalistę w sprawdzonych gabinetach kosmetycznych, gdyż wówczas zminimalizowane jest ryzyko pojawienia się ewentualnych nieprawidłowości. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest zażywanie leków światłouczulających, zmiany nowotworowe, ciąża. Po jego wykonaniu pacjenci mogą wrócić do normalnego funkcjonowania, czasem pojawia się lekkie zaczerwienienie, które jednak po kilku godzinach znika. Koszt zabiegu zależny jest od rodzaju usuwanych zmian.