Inkubacja jajek w polecanych inkubatorach

Hodowla drobiu jest ważna w naszym, krajowym rolnictwie, ponieważ w Polsce znajdziemy wielu konsumentów drobiowego mięsa. Dużo mówi się o tym, w jakich warunkach kury są hodowane. Oczywiście plotki o złych warunkach są bezpodstawne, a wykorzystanie urządzeń do hodowli tylko pomaga kurom się rozwijać. Na przykład inkubatory powstały po to, by z każdego jajka mogło wykluć się zdrowe oraz silne pisklę. Dzięki temu nie ma tak, że na dziesięć jajek zdrowe klucie dotyczy tylko siedmiu z nich.

Klucie w inkubatorach do jajek

polecany inkubator do jajInkubatory służą nie tylko ptactwu, ale przecież doskonale wiemy, że pierwsze dni spędzają w nich również ludzie. Oczywiście są one zupełnie inne, ale to jest dobry przykład, że to urządzenie jest przydatne. Najbardziej polecany inkubator do jaj na rynku jest w stanie sprawić, że każde zapłodnione jajko odpowiednio przechowa pisklę, do czasu jego wyklucia się. Zapewnia się w nich najlepszą temperaturę i wilgotność, a co najważniejsze, te wskaźniki są zupełnie niezmienne. Między innymi to jest powodem tego, że jest taka skuteczność w inkubacji jaj. Nawet najbardziej troskliwa kwoka od czasu do czasu musi zejść z wysiadywanych jaj. W inkubatorach dodatkowym atutem jest to, że jajka są odpowiednio zgrupowane. Dobry hodowca potrafi ocenić, kiedy z danego jajka wykluje się pisklak, dlatego dzieli je tak, by nowo wykluty ptaszek nie uszkodził jajka, które potrzebuje jeszcze dwóch dni. Świadczy to o tym, jak dużą wagę przywiązuje się do każdego jajka z osobna. To, że inkubatory służą do jajek nie oznacza, że pisklę jest od razu z niego zabierane. W inkubatorach zastosowano przegrodę, w której umieszcza się dopiero „narodzone” pisklęta. Są one jeszcze przyzwyczajone do warunków, jakie miały w jajku, dlatego trzeba je odzwyczajać powoli oraz stopniowo, by zachowały zdrowie i nie czuły się zdekoncentrowane. Weterynarze twierdzą, że pisklęta z inkubatorów są dużo zdrowsze, ponieważ hodowcy dbają o wszystkie parametry i wiedzą jak postępować z przechowywanymi tam jajkami.

Nie można powiedzieć, że pisklęta, które wykluły się w inkubatorach mają złe warunki. Jest w nich wszystko, co jest potrzebne do ich zdrowego życia. Do tego przebywają z innymi pisklakami, co daje im poczucie bezpieczeństwa. Każdy, kto widział śpiące pisklęta wie, w jaki sposób to zachodzi. Mogą one wszystkie zbliżyć się do siebie i ogrzewać się swoimi ciałami. Jest to bardzo ważne, dlatego trzeba uwierzyć, że inkubatory są najlepiej przystosowanym miejscem do oczekiwania na klucie jajek.