Innowacyjne lasery Light Sheer

Gabinety kosmetyczne w swojej ofercie posiadają szereg zabiegów upiększających i likwidujących defekty skóry. Coraz częściej stosowane są nowoczesne i innowacyjne urządzenia pomagające w pielęgnacji skóry, usuwaniu zmarszczek oraz zbędnego owłosienia. Dużym zainteresowaniem cieszą się depilacyjne zabiegi laserowe. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń światowych producentów i liderów branży kosmetologicznej, które w skuteczny i trwały sposób usuwają zbędne owłosienie.

Laserowa depilacja Light Sheer

laser light sheerNajbardziej popularne są lasery IPL oraz diodowe. Nowoczesny laser Light Sheer należy do drugiej grupy laserów i stanowi lidera wśród używanych urządzeń depilacyjnych. Jego zaletą jest niezwykła skuteczność, bezpieczeństwo użycia oraz nie inwazyjność. Światło lasera przenika w głąb włosa uszkadzając macierz i część odpowiedzialną za wzrost włosa. Wiązka pochłaniana przez barwnik zawarty w mieszku powoduje jego obumarcie i prowadzi do procesu selektywnej fototermolizy. Podczas jednego zabiegu istnieje możliwość pozbycia się do 30% zbędnego owłosienia. Lasery wykorzystują naturalne procesy wzrostu włosów i dlatego w celu osiągnięcia najlepszych efektów stosuje się kilka zabiegów na jedną część ciała. Efekty depilacji uzależnione są od indywidualnych uwarunkowań genetycznych. Im grubszy i ciemniejszy włos tym efekt depilacji jest skuteczniejszy. Zabiegi wykonywane są w gabinetach kosmetycznych, a wykwalifikowany personel dostosowuje parametry urządzenia do indywidualnych potrzeb pacjentów i klientów. Lasery Light Sheer umożliwiają bezbolesną i nieinwazyjną depilację każdej części ciała. Ze względu na różnorodne możliwości ustawienia parametrów urządzenia depilacja może być wykonana na delikatne partie ciała takie jak twarz czy strefa bikini. Gabinety kosmetyczne oferują atrakcyjne cenowo pakiety usług obejmujące kilka partii ciała. Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Wszelkich informacji można uzyskać podczas konsultacji z kosmetologiem. Sam zabieg przebiega w bardzo komfortowej i miłej atmosferze i trwa maksymalnie do godziny czasu. Dla osób wrażliwych i mało odpornych na ból może zostać zastosowane specjalne znieczulenie miejscowe.

Bezpośrednio po zabiegu skóra często jest delikatnie podrażniona i opuchnięta, ale przy odpowiedniej domowej pielęgnacji w zaledwie kilka dni wraca do normy. Zalecane jest stosowanie łagodzących i pielęgnacyjnych preparatów kosmetycznych, unikanie promieniowania UV, a także kosmetyków podrażniających skórę. Depilacja laserowa polecana jest również osobom, które źle znoszą tradycyjne metody usuwania zbędnego owłosienia. Zapobiega wrastaniu włosów, stanom zapalnym mieszków włosowych oraz nie wywołuje podrażnień jak klasyczne woskowanie.