Jak oświetlić budynek przemysłowy

Jeśli chcemy, aby praca przebiegała efektywnie, musimy zadbać przede wszystkim o odpowiednie warunki pracy dla swoich pracowników. Już pomijając to, że wszystkie potrzebne urządzenia i narzędzia powinny znajdować się pod ręką pracowników, ponieważ to skraca czas wykonanych czynności. Nie możemy zapomnieć o odpowiedniej temperaturze w miejscu pracy, nie może być ani za zimno, ani za ciepło oraz musi być odpowiednie oświetlenie, które będzie na tyle dobrze oświetlać pomieszczenie, że będzie można pracować, ale nie będzie nikogo oślepiać.

Najlepsze światło do hal przemysłowych

oświetlenie przemysłowe - ledyOświetlenie kilkudziesięciu metrów kwadratowych to żaden problem, nawet jeśli będzie źle zaprojektowane to i tak będzie w miarę dobrze oświetlać pomieszczenie. Dużo trudniejszą sztuką jest oświetlenie dużych hal przemysłowych, których powierzchnia często przekracza nawet i tysiąc metrów kwadratowych. Jeśli chodzi o oświetlenie przemysłowe – ledy sprawdza się najlepiej. Po pierwsze jest dużo bardziej oszczędne, jedna żarówka tradycyjna pobiera tyle prądu ile kilka żarówek LED, więc możemy umieścić dużo więcej źródeł światła, a pobór prądy będziemy mieli identyczny. W domu jednorodzinnym nie zauważymy dużej oszczędności na tego typu zabiegach, ale w przypadku hali, gdzie potrzebujemy umieścić kilkaset żarówek ta oszczędność będzie dość spora. Drugą zaletą światła ledowego jest to, że nawet po długotrwałym wpatrywaniu się w jego źródło nie zostaniemy oślepieni, jak w przypadku tradycyjnego oświetlenia. Dzieje się taki dzięki temu, że żarówki ledowe wytwarzają światło o chłodnej barwie, przyjemnej dla oka. Nawet po kilkunastu godzinach pracy w miejscu oświetlanym przez ten rodzaj oświetlenia nie odczujemy takiego zmęczenia oczu jak w przypadku pracy w pomieszczeniach oświetlanych barwą żółtą.Kolejną zaletą takiego oświetlenia jest to, że takie żarówki prawie wcale się nie nagrzewają, jest to dużo bezpieczniejsze, ponieważ w sytuacji, gdy przypadkowo dotkniemy takiej żarówki podczas jej pracy, to się nie poparzymy.

Oświetlenie typu led nieustannie zdobywa popularność, największą liczbę fanów zapewnia mu tak zwana reklama z ust do ust, ponieważ jest ono dobre i ludzie wzajemnie sobie polecają ten typ oświetlenia. Początkowy koszt montażu tego oświetlenia może się okazać od kosztów oświetlenia tradycyjnego, ale bardzo szybko zaoszczędzone pieniądze zrównoważą te kilkaset złotych różnicy. Sam montaż jest bardzo prosty, nie trzeba do tego wzywać fachowców, możemy to zrobić sami. Ciekawostką jest to, że do oświetlenia ledowego nie potrzebujemy kloszy na żarówki.