Jak wybrac dobre opakowania do diety pudełkowej?

 

Jednym z największych problemów dla dostawców diet pudełkowych, jest wybór odpowiednich opakowań. To od nich zależy, jak będzie prezentować się dostarczony posiłek. W branży z dużą konkurencją, jaką jest catering pudełkowy, należy zadbać o klienta. Nie tylko o to, by posiłki były dostarczane na czas, by było zgodne z zamówieniem, ale również, by dobrze się prezentowały i dotarły w odpowiednich proporcjach. Jeśli opakowanie jest nieodpowiednio dobrane, to podczas transportu może dojść do wymieszania się proporcji i w rezultacie do nieapetycznej mieszaniny.

Jakie są rodzaje pojemników do diet pudełkowych?

pojemniki pod dietę pudełkowąZastanawiając się nad kupnem opakowań do diety pudełkowej, warto pomyśleć o tym, jakie dania są przygotowywane i jak mają być dostarczane. Jednym z najczęściej polecanych pojemników, są te, które można zgrzać za pomocą zgrzewarki. Dzięki nim nie tylko jest to szczelne, ale i bezpieczne podczas transportu. Sprawdza się to szczególnie podczas przewozu dań płynnych takich jak zupa lub danie w sosie. W pudełkach zgrzewanych od góry zazwyczaj przegródki są również wysokie. Dzięki temu nie ma możliwości pomieszania się porcji elementów posiłku. Wybierając pojemniki pod dietę pudełkową, warto zastanowić się nad tym, co będzie w nich przechowywane. Jeśli posiłkiem ma być tylko zupa, carry lub inne płynne danie najlepiej, to pojemnik powinien być pojedynczy zgrzewany lub szczelnie zamykany. W przypadku dań z sosem można skorzystać z pojemnika podwójnego, pod warunkiem, że jest on przedzielony wysoką ścianką. Poza tym najlepiej pakować w ten sposób, na przykład sos i w drugim pojemniku ryż lub inny suchy dodatek. Mało rozsądne byłoby zapakowanie dwóch sosów koło siebie, chyba że są szczelnie przedzielone. Inną właściwością pojemników do diety pudełkowej, powinna być wytrzymałość. Danie dowożone w ten sposób nie tylko muszą dobrze znieść transport, ale również często przeczekać pewien czas na przybycie właściciela. Zbyt delikatny materiał może nie tylko się zniszczyć przekazywany z rąk do rąk, ale również może przeciec lub namoknąć. Ważne by pojemnik nie chłoną wody i by danie pozostawione w nim na dłuższy czas nie zmieni swojej wilgotności.

Decydując się na konkretne opakowania posiłków do diety pudełkowej, należy wziąć pod uwagę, to, w jakich warunkach będzie ono przewożone i przekazywane. Przed zakupem warto upewnić się, z jakiego materiału wykonane jest opakowanie i czy spełni swoją rolą podczas transportu. W tym celu można na początek kupić mniejszą partię lub poprosić producenta o próbniki i sprawdzić na własną rękę, jak sprawdzają się w praktyce.