Jak wygląda atrakcyjny plac zabaw?

Od kilku lat mieszkamy z mężem na bardzo urokliwym osiedlu, położonym niedaleko lasu. Mieszkanie to jest tymczasowe, bo planujemy w niedalekiej przyszłości wybudować dom, na razie jednak dbamy o to, aby żyło nam się tutaj jak najlepiej. Doczekaliśmy się dwójki dzieci, jedno z nich jest w wieku przedszkolnym, drugie niedawno zaczęło chodzić. Zarówno syn, jak i córka uwielbiają przebywać na świeżym powietrzu. Okazało się jednak, że na dość dużym osiedlu brakowało placu zabaw z prawdziwego zdarzenia.

Bezpieczny plac zabaw na osiedlu

drewniane place zabawOd kiedy pamiętam zawsze byłam osobą, które udzielała się w realizację różnych projektów społecznych, czy to było w szkole, na studiach czy w obecnym miejscu zamieszkania. Mimo tego, że mam już rodzinę, to nic się nie zmieniło i nadal robię bardzo dużo dla lokalnej społeczności, sprawia mi to dużo radości. Mieszkamy z mężem i dziećmi na bardzo ładnie położonym osiedlu. Mimo tego, że jest tu pełno ładnie zagospodarowanej zieleni a na dodatek niedaleko mamy las, to brakowało nam jednej podstawowej rzeczy, a mianowicie placu zabaw w pełni dostosowanego do wymagań naszych dzieci. Na dość dużym osiedlu są oczywiście miejsca do zabawy, nawet odgrodzone i wysypane piaskiem, jednak brakuje na nich rozmaitych przyrządów do motorycznego rozwoju maluchów. A raczej brakowało. Wywalczyłam bowiem w lokalnym samorządzie realizację projektu dotyczącego stworzenie przestrzeni sprzyjającej dzieciom. Z tej inicjatywy zostały już ukończone dwa drewniane place zabaw, w pełni bezpieczne i urozmaicone pod kątem różnych sprzętów. Na każdym są różnego rodzaju drabinki, zjeżdżalni dla starszych i młodszych, zjeżdżalnie czy tory przeszkód. Mimo tego, że wszystkie sprzęty wykonane są z drewna, to pomalowano je na wyraziste kolory, co dodatkowo sprawia radość dzieciom. Zastanawialiśmy się dość długo nad tym, z czego miałoby być wykonane podłoże na placach zabaw. Ostatecznie postawiliśmy na piasek, z racji tego, że najlepiej amortyzuje upadki a przy okazji pozwala na to, żeby dzieci biegały sobie latem bez butów po placu zabaw.

Od jakiegoś czasu mieszkam wraz z mężem i dziećmi w mieszkaniu na bardzo ładnie zagospodarowanym osiedlu. I mimo tego, że nie mamy zamiar mieszkać tutaj zbyt długo, to postanowiliśmy przysłużyć się lokalnej społeczności. Na całym osiedlu nie było bowiem ani jednego w pełni bezpiecznego i atrakcyjnego placu zabaw. Udało mi się więc zorganizować projekt, dzięki któremu powstały bezpieczne i bardzo ładne place zabaw w pełni wykonane z drewna, pomalowanego na różne kolory.