Jak zamienić swoją podłogę na antypoślizgową?

Małe dzieci w wieku kilku lat, po nauczeniu się chodzić stają się bardzo ruchliwe. Czasami ciężko jest je dopilnować. A jako rodzice powinniśmy stawiać bezpieczeństwo swoich dzieci na pierwszym miejscu. Jest to niepodważalny fakt. Poza tym, że nie powinniśmy spuszczać naszego kilkuletniego dziecka z oka musimy zrobić coś więcej, bo jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony. Mam na myśli wyposażenie naszego domu w atrybuty poprawiające bezpieczeństwo naszego dziecka

Antypoślizgowe podłogi w naszym domu

taśmy antypoślizgoweJuż od dawna na rynku są dostępne takie akcesoria poprawiające bezpieczeństwo naszych pociech jak specjalne bramki na schody uniemożliwiające dziecku wejście na nie. Dostępne są również pokrowce na meble zakrywające ostre krawędzie. Do pokoju dziecięcego możemy kupić tak zwane meble dziecięce, nieposiadające ostrych krawędzi, wyłożone miękkim materiałem. To wszystko w znacznym stopniu poprawia bezpieczeństwo, ale jest coś jeszcze, co pozwoli nam spokojnie spać bez obaw o zdrowie naszej pociechy. Mam na myśli taśmy antypoślizgowe. Od niedawna na rynku polskim pojawiły się takie taśmy, które po naklejeniu na podłogę zmieniają jej śliską powierzchnię w antypoślizgową, jednocześnie nie niszcząc wyglądu naszego domu. Taśmy dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorów. Możemy wybrać sobie jakiś standardowy kolor lub wybrać taśmę przezroczystą. Dostępne są też takie, które imitują wygląd drewna. Poza kolorem możemy wybrać szerokość i grubość. Kupuje się je nie na metry kwadratowe jak np. panele, a na metry bieżące. Mamy dostępne szerokości od kilku centymetrów do prawie trzech metrów. Grubości taśm zaczynają się od milimetra, a kończą na trzech. Każdej grubości odpowiada inna gramatura. Im wyższa gramatura taśmy, tym większy współczynnik antypoślizgowy. Przed zakupem musimy się zastanowić, co będzie najodpowiedniejsze dla nas. Wyklejenie podłogi taką taśmą jest dużo lepszym rozwiązaniem niż wykładanie mat antypoślizgowych, które mają chropowatą powierzchnię powodująca otarcia na skórze dziecka w przypadku, gdy się przewróci.

Taśmę antypoślizgową możemy najczęściej spotkać w takich placówkach jak przedszkola, szkoły podstawowe i wszędzie tam, gdzie jest dużo małych dzieci. Od pewnego czasu rośnie sprzedaż wśród prywatnych klientów. Najlepiej spisują się po naklejeniu ich na schody, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykleić nimi całą powierzchnię naszego domu. Metr bieżący taśmy o szerokości metra i grubości jednego milimetra możemy kupić już za kilkanaście złotych.