Jak zorganizować wakacje na jachcie w Chorwacji?

Jak spędzić urlop w czasach koronawirusa? Gdzie się wybrać za granicę, żeby nie narazić się na zachorowanie? Na te pytania odpowiedzi cały czas próbują znaleźć polskie biura podróży, które modyfikują swoje oferty w zależności od bieżącej sytuacji epidemiologicznej. Pewne jest jedno – trzeba wymyślić coś, co pozwoli na zachowanie bezpiecznego dystansu od innych. Na tą chwilę najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem na spędzenie wakacji jest rejs jachtem motorowym po jednym z ciepłych europejskich akwenów.

Jak wyczarterować jacht w chorwackiej marinie?

polecany czarter jachtów motorowych w ChorwacjiIdealnym miejscem na rejs jachtem jest Chorwacja. Od wielu lat ten mały bałkański kraj zdobywa coraz większe grono swoich zwolenników. Wypoczynek w Chorwacji jest zawsze udany chociażby ze względu na ciepłą i słoneczną pogodę. W Chorwacji można wynająć niedrogo jacht i opłynąć nim całe wybrzeże od południa na północ i z powrotem. W dobie wspomnianej pandemii koronawirusa chorwackie mariny szczególnie dokładnie dbają o czystość i dezynfekcję swoich jednostek przed każdym wypożyczeniem ich kolejnym klientom. A polecany czarter jachtów motorowych w Chorwacji znajdziemy w ofercie polskich biur podróży i pośredników. Czarterowaniem jachtów cumowanych przy większości europejskich akwenów zajmują się wyspecjalizowani w tym pośrednicy. W ofercie takich firm można znaleźć różne rodzaje jachtów. Od żaglówek po te, które wyposażone są w najmocniejsze silniki spalinowe. Wyczarterowanie jachtu to kwestia wyboru konkretnej łodzi, ustalenia terminu czarteru oraz wpłacenia zaliczki. Przy organizowaniu wakacyjnego rejsu trzeba pamiętać o tym, że do pływania jachtem motorowym po Adriatyku trzeba mieć odpowiednie uprawnienia. Jeśli się ich nie posiada to trzeba skorzystać z pomocy profesjonalnego skippera. Jego usługi płatne są osobno i nie wlicza się ich w cenę wynajmu jachtu. Dodatkowo przyda się również obsługa jachtu i jego sprzątanie. Tym zajmują się pracownicy marin, w których można się zatrzymać na przykład na zakupy. Bo zaopatrzenie jachtu w żywność trzeba w trakcie rejsu uzupełniać regularnie.

Szukając pomysłu na kolejne wakacje warto rozważyć opcję wynajęcia jachtu i pływania nim po jakimś ciepłym akwenie. Na pewno bardzo dużym plusem takiej formy spędzania wakacji jest zachowanie dystansu od obcych. Na jachcie przebywa tylko ta grupa osób, z którą wybiera się w taki rejs. Teraz nawet kontakt ze skipperem został ograniczony do minimum. W każdym razie na pewno na te trudne pandemiczne czasy taka forma spędzenia wakacji jest najbezpieczniejsza.