Jaki rodzaj koszuli do karmienia?

 

Podczas przygotowywania niezbędnej garderoby w okresie ciąży, jak i po porodzie, powinniśmy przede wszystkim kierować się wygodą oraz jakością wykonania ubrań. Dlatego warto znaleźć sprawdzonych producentów na rynku, którzy oferują dobrą jakość swoich produktów. Co będzie nam w tym okresie najbardziej potrzebne?

Funkcjonalne koszule bawełniane do karmienia

wygodna bawełniana koszula do karmieniaPewnie każda świeżo upieczona mama zgodzi się, że podczas kompletacji nowej garderoby absolutnie nie możemy zapomnieć o koszulach do karmienia, jak i szlafroku. Na szczęście większość matek po urodzeniu dziecka, decyduje się na karmienie piersią – co ma bardzo korzystny wpływ na rozwój maluszka – i dlatego z racji dużego zainteresowania, producenci stworzyli szeroki wybór ubrań dostosowanych do karmienia dziecka (koszule, szlafroki, bluzki, biustonosze itp.). W naszym organizmie po porodzie zachodzą różne zmiany, jak również w tym czasie skóra może być bardziej wrażliwa i delikatna niż do tej pory. Najlepszym rozwiązaniem będzie wygodna bawełniana koszula do karmienia, której materiał idealnie przepuszcza powietrze, umożliwia skórze oddychanie i dlatego zabezpiecza przed nieprzyjemnym i nadmiernym poceniem. Bawełna jest elastyczna i odpowiednio przylega do ciała, ale absolutnie nie krępuje ruchów ani nie uciska brzucha. Co ważne materiał jest odporny na pranie i nie wywołuje nieprzyjemnych podrażnień skóry oraz alergii. Dodatkowo w sklepach możemy znaleźć koszule w ciekawym fasonie i ulubionej kolorystyce, jak również mamy możliwość dopasowania odpowiedniego dla nas rozmiaru, tak by czuć się wygodnie i komfortowo w każdej sytuacji, zarówno jeszcze w szpitalu jak już w domu. Pamiętajmy również, że nawet po porodzie w trudnym okresie, jakim jest połóg, również możemy wyglądać i czuć się atrakcyjnie, pomimo zmęczenia oraz większego jeszcze rozmiaru. Koszule do karmienia mają odpowiednie zapięcia lub zatrzaski, które ułatwiają szybki dostęp dziecka do piersi oraz sam proces karmienia, dlatego są znacznie wygodniejsze niż zwykła koszula nocna. Co ważne strój, który będzie naszą codzienną stylizacją w pierwszych dniach po porodzie, nie wymaga podwijania czy przytrzymywania podczas karmienia oraz pomaga zachować dyskrecję.

W zależności od pory roku, w której oczekujemy na narodziny dzidziusia, warto dopasować do siebie odpowiedni rodzaj koszuli. Czy to z długim, krótkim rękawem czy może na ramiączkach? W sklepach oprócz koszul do karmienia znajdziemy również szlafroki wykonane także z bawełny, które przydadzą się w szpitalu, jak i ogrzeją w chłodniejsze wieczory w zaciszu domowym.