Jakie łóżeczko wybrać dla bliźniaków?

Narodziny dziecka przynoszą rodzinie szczęście, ale i nowe kłopoty. Rodzice bliźniaków borykają się z dodatkowymi obawami. Opieka nad dwójką dzieci wymaga dużo wysiłku i czasu. Mamy i tatusiowie dokładają wszelkich starań, aby właściwie zorganizować życie w domu z nowonarodzonymi bliźniakami. Jedną z ważnych kwestii, którą należy rozwiązać jeszcze przed porodem, jest wybór solidnego łóżeczka dla bliźniąt.

Podwójne łóżeczko – ekonomiczny mebel ułatwiający życie

solidne łóżko dziecięce podwójne z barierkamiW każdej rodzinie sen dzieci jest inaczej zorganizowany. Wybór powierzchni mieszkania, możliwości materialne rodziny, poglądy rodziców na wychowanie bliźniąt, zachowanie dzieci wpływają na wybór. Opis możliwych opcji miejsc do spania dla bliźniaków, analiza zalet pomoże dokonać właściwego wyboru. Solidne łóżko dziecięce podwójne z barierkami jest wygodne w małych pomieszczeniach, zajmuje mniej miejsca niż dwa osobne łóżka. Długość i szerokość tych łóżek są mniej więcej takie same. Konieczne jest zapewnienie swobodnego podejścia z obu stron. Bliźniaki w takim łóżku są oddzielone przegrodą lub rolką, którą można zamontować i zdjąć. Szerokie łóżeczko dla noworodków bliźniąt może być wyposażone kółka ułatwiające poruszanie się po pokoju. Jest to lekka konstrukcja, łatwa w transporcie. Kolejną opcją jest model piętrowy. Zajmuje tyle miejsca, co zwykłe łóżeczko dziecięce. Są wykonywane na zamówienie lub kupowane od ręki. Na zamówienie można wykonać meble o dowolnej konstrukcji z niezbędnymi funkcjami. Taki model może obejmować komodę, przewijak, pudełka na rzeczy, kojec, miejsca do spania, także na piętrze. Bloki i przegrody są instalowane lub usuwane w miarę wzrostu dzieci. Bardziej ekonomiczną opcją są modele, w których dzieci będą spać do 3 lat. Dopóki dzieci nie będą w stanie wstać, dno jest mocowane wyżej, aby rodzic nie musi się pochylać, aby dosięgnąć dzieci. W wieku 6-7 miesięcy dno jest opuszczone, aby barierki były wysokie i bezpieczne. Łóżko powinno być trwałe, przyjazne dla środowiska, dobrze tolerujące czyszczenie.

Najpopularniejszym materiałem do wyrobu łóżeczek jest drewno. Najtańsze modele wykonane są z miękkiego drewna, najczęściej z osiki. Wysokiej jakości meble dziecięce wykonane są z drewna liściastego, jak brzoza, dąb, sosna, buk. Nieracjonalne jest pokrywanie farbą przyjaznego dla środowiska drewna, dla niemowląt zwykle wykonuje się meble bez powłok lakierniczo-malarskich. Czasami stosuje się farby akrylowe na bazie wody i woski olejne. Najpopularniejszym jednak kolorem łóżeczek jest biały.