Karma dla suki od 5 tygodnia ciąży

Karmy typu Reproduction są w Polsce coraz bardziej popularne. Właściciele psów są też lepiej poinformowani i świadomi tego, że w okresie ciąży czy karmienia szczeniąt suka ma o wiele większe zapotrzebowanie, dlatego nie powinna jeść tej samej karmy, co przed ciążą. Zwykła karma może być po prostu niewystarczająca, więc lepiej zainwestować, by nie tylko suka była zdrowa, ale również szczenięta. Karmy typu Reproduction należy podawać sukom, które znajdują się w minimum 5 tygodniu ciąży. Oczywiście można podawać je (a nawet należy!) sukom karmiącym młode.

Karma z przyswajalnych i wyselekcjonowanych składników

karma dla suk karmiących Suki w tym czasie bardzo potrzebują karmy, która będzie pobudzać w sposób naturalny wydzielanie mleka. Nie należy się obawiać – w karmach nie ma żadnych dodatków farmakologicznych. Taka karma dla suk karmiących doskonale sprawdzi się u suki niezależnie od tego, jakiej jest rasy. Im większa liczba szczeniąt, tym większe też zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. Karmy dla suk szczennych i później karmiących są bardzo dobre akceptowane przez psy. Poza tym zawierają one takie składniki, które są idealnie przyswajane. Dlatego właśnie cieszą się one dobrą opinią wśród hodowców. Każdy hodowca, któremu zależy na dobru suki, ale również jej szczeniąt, powinien zdecydować się na zakup specjalnej karmy. Jest to karma specjalistyczna, dzięki której suka rzeczywiście będzie w stanie wykarmić młode. Jest to szczególnie ważne u dużych ras, kiedy szczeniąt może być naprawdę dużo i suka potrzebuje znacznie więcej wartości odżywczych, by być w stanie je wykarmić. Karma podstawowa dla suk karmiących powinna być przede wszystkim wysokowartościowa. Suka, która jest w ciąży lub już karmi, potrzebuje znacznie więcej energii. Jej organizm skupia się przede wszystkim na produkcji mleka, by móc wykarmić młode. Optymalny rozwój płodów jest oczywiście bardzo ważny. Ogromny wpływ na ten rozwój ma właśnie żywienie suki.

Wysoka akceptacja składników odżywczych sprawia, że suka cieszy się dobrym zdrowiem, a karma jest polecana przez wielu hodowców. Jeśli chodzi o mięso, to w karmach najczęściej stosuje się drób. Jest to mięso świeże, które stanowi doskonałe źródło wysokowartościowych białek zwierzęcych. Poza tym do karmy używa się drobiu, który jest też przeznaczony do spożywania przez ludzi, więc jest to mięso wysokiej jakości. Wyselekcjonowane składniki takich karm podlegają jedynie delikatnej obróbce. W tego typu karmach stawia się przede wszystkim na naturalność. Wszystko po to, by zachować też pyszny smak karmy – karma ma przede wszystkim smakować suce.