Kiedy zgłosić się na pogotowie stomatologiczne?

Czy kiedykolwiek zdarzyło wam się odczuwać bardzo silny ból w jakiejś części ciała, który sprawiał, że nie mogliście normalnie funkcjonować, a jedyne, o czym byliście w stanie myśleć, to jak najszybsza ulga w cierpieniach? Z pewnością zdarzały nam się takie sytuację, a pomocy szukaliśmy, zażywając leki przeciwbólowe lub jadąc na szpitalny oddział ratunkowy, gdzie mogliśmy liczyć na profesjonalną opiekę lekarzy.

Pogotowie stomatologiczne działa w dni wolne

profesjonalne pogotowie stomatologiczne w CzęstochowieGdy boli nas noga, głowa lub brzuch, zazwyczaj staramy się radzić sobie na własną rękę. Wyciągamy z szafki leki przeciwbólowe, szukamy pomocy, pijąc napary z ziół lub stosując okłady, w ostateczności zaś udajemy się do lekarza. Co jednak w przypadku, gdy odczuwamy silny ból zęba? Możemy radzić sobie, zażywając leki, jednak nie zawsze są one w stanie złagodzić nasz ból. Ponadto, gdy czujemy przykre dolegliwości w jamie ustnej, zazwyczaj sygnalizują one, że coś może dziać się z naszymi zębami. Nie należy tego bagatelizować, gdyż nieleczona próchnica prowadzi do wielu groźnych powikłań. Jeśli ból zęba dopadnie nas, gdy jest już późny wieczór, święto państwowe lub długi weekend, możemy zastanawiać się, gdzie szukać pomocy. Większość gabinetów stomatologicznych jest przecież zamknięta. Nie zapominajmy jednak o specjalnych dyżurach stomatologicznych, prowadzonych w wielu miastach. Profesjonalne pogotowie stomatologiczne w Częstochowie przyjmuje wielu pacjentów, którzy odczuwają ostry ból lub pojawiają się u nich inne niepokojące objawy, jak na przykład ból okolicy ucha. Przypadkiem, który zdecydowanie kwalifikuje się do przyjęcia na pogotowie stomatologiczne, jest ukruszenie się zęba. Im szybciej trafimy do dentysty, tym większe prawdopodobieństwo, że uda nam się odzyskać piękny uśmiech. Dyżurujący lekarze stomatolodzy przyjmują pacjentów i badają każdy przypadek, by udzielić profesjonalnej pomocy. Zazwyczaj pogotowie działa w nocy, a także podczas dni świątecznych, gdy inne gabinety są nieczynne i nie świadczą usług lekarskich. Wówczas każda pomoc jest na wagę złota, a pacjenci często mogą uzyskać ją, zgłaszając się na pogotowie dentystyczne.

Prawidłowa higiena jamy ustnej i regularne wizyty u dentysty są bardzo ważne, by utrzymać zdrowy i piękny uśmiech. Stan naszego uzębienia wpływa też na nasze ogólne samopoczucie, dlatego nie należy bagatelizować groźnych objawów. W przypadku, gdy odczuwamy ból, lecz nie możemy uzyskać pomocy w gabinecie, warto udać się na pogotowie dentystyczne, gdzie nasz przypadek zostanie zbadany i wyleczony.