Kolekcjonerskie nasiona odmiany Amnesia Haze

Konopie to rośliny, o których w ostatnich czasach mówi się naprawdę wiele. Debaty dotyczą przede wszystkim marihuany. To właśnie w niej znajduje się THC, czyli związek, który posiada właściwości narkotyczne. W związku z tym na dzień dzisiejszy uprawa marihuany w Polsce jest zakazana. Niemniej jednak na polskim rynku można kupić całkiem sporo tzw. produktów kolekcjonerskich.

Wymagająca słońca i ciepła odmiana Amnesia Haze

amnesia haze nasionaWśród nich są m.in. nasiona marihuany. Każdy sklep, który zajmuje się sprzedażą takich nasion, zawsze podpisuje swoje produkty odpowiednią klauzulą – właśnie tą dotyczącą kolekcjonerskich produktów. Chodzi o to, by nie wykorzystywać roślin do uprawy marihuany, co jest nielegalne. Mimo wszystko to, co dzieje się później z zakupionymi nasionami, to sprawa klienta. W sklepach internetowych można znaleźć mnóstwo odmian marihuany – a dokładniej jej nasion. Odkąd marihuana stała się popularna w Europie, powstało wiele jej genetycznych mieszanek. Tworzenie takich roślin miało na celu przede wszystkim sprawienie, by były one zdecydowanie bardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne itp. Jeśli chodzi o amnesia haze nasiona, to pochodzą one od rośliny, którą śmiało można włożyć w pierwszą dziesiątkę najlepszych. W Amsterdamie bardzo popularne są tzw. coffee shopy, w których można legalnie kupić marihuanę. Sklepy te mają do wyboru przeróżne odmiany tej rośliny – i tak, różnią się one swoim działaniem na organizm człowieka. W przypadku rośliny Amnesia Haze śmiało można stwierdzić, że jest to jedna z najczęściej wybieranych właśnie w Amsterdamie. Podobno roślina ta daje mocne wrażenia, a zgodnie z jej nazwą – można później je łatwo zapomnieć. Każdy kto chciałby spróbować holenderskich specjałów z zakresu marihuany, na pewno powinien postawić właśnie na Amnesia Haze. Klasyczną i pierwszą odmianą z tej linii była linia Haze. Niemniej jednak została ona szybko udoskonalona i właśnie w ten sposób powstała odmiana Amnesia Haze. To wcale nie oznacza, że roślina ta traci cokolwiek ze swoich wcześniejszych właściwości. Absolutnie nie – po prostu są one bogatsze.

W jakich uprawach sprawdza się roślina Amnesia Haze? Według znawców zdecydowanie nadaje się ona do upraw indoor, czyli we wnętrzach domów, mieszkań, szklarni. Nie wykorzystuje się jej raczej do uprawy outdoor (na zewnątrz), ponieważ wymaga całkiem sporo słońca i ciepła. W uprawach outdoor odmianę Amnesia Haze można spotkać między innymi w Hiszpanii czy w Australii. W Polsce z kolei bez problemu można nabyć kolekcjonerskie nasiona tej marihuany.