Kreacje na uroczyste okazje

Moja córka miała mieć swój wielki dzień – komunie. Wszystkie dzieci z niecierpliwością wyczekiwały tego dnia. W końcu to tak naprawdę, poza urodzinami, pierwsza oficjalna, duża impreza w ich życiu, która jest specjalnie dla nich i na ich cześć. Dlatego nie dziwiłam się córce, że jest podekscytowana i zniecierpliwiona, bo chciała, żeby komunia już się wydarzyła. Znalazłyśmy dla niej piękną, delikatną sukienkę, w której wyglądała przeuroczo. Teraz pozostało jeszcze jakoś porządnie ubrać mnie. 

Elegancka sukienka na wielką okazję

sukienki na komunię dla mamyWiadomo, że mama na komunii swojej córki musi bardzo dobrze się prezentować. Córka w końcu jest jeszcze za mała, żeby z pełną odpowiedzialnością pełnić rolę gospodyni, chociaż oczywiście to ona miała być tego dnia w centrum uwagi. Ja jednak musiałam ją trochę odciążyć więc jeśli chodziło o sprawy organizacyjne, to czujne oczy rodziny spadały na mnie. Dlatego sukienka na taką okazję jest szczególnie istotna. Ja postawiłam na dział dość specyficzny, o nazwie sukienki na komunię dla mamy. Oczywiście, taki dział oficjalnie nie istnieje w zbyt wielu sklepach, jednak można powiedzieć, że istnieje nieoficjalnie jako pewien trend. Taka sukienka musi być elegancka i stylowa, ale także bardziej stonowana. Najlepiej, jakby szła w bardziej pastelowe kolory i sięgała mniej-więcej kolana. Wtedy wygląda się spójnie z tym, jaką rolę właściwie tego dnia się odgrywa. Bo przecież to święto mojej córki, w którym ja tylko pomagam. Dlatego szukałam sukienek zgodnych z opisem, ale jednocześnie potrzebowałam czegoś, co będzie dobrze wykonane. Nie chciałam, by była to sukienka, którą mam założyć tylko raz – już suknia ślubna mi w tym temacie wystarczyła. Chciałam raczej sukienkę, którą będę mogła założyć także na inne, rodzinne, bardziej poważne uroczystości, jak chociażby okrągłe urodziny kogoś z rodziny. Dlatego jakość wykonania i materiału nie mogły pozostawiać niczego do zarzutu. Przez mnogość ofert miałam trudność z ostatecznym wyborem, ale nigdy nie byłam osobom, która jakoś bardzo dużo czasu spędza na zastanawianiu się. Kiedy w oko wpadła mi świetna w wykonaniu i ładna sukienka, to po prostu ją wzięłam. 

I nie miałam czego żałować. Na samej komunii sprawdziła się świetnie. Była na tyle wygodna, że w razie potrzeby mogłam pobawić się z obecnymi dziećmi, ale jednocześnie pozostawiała po sobie wrażenie eleganckiej i kunsztownej, dlatego przepięknie prezentowała się przy odświętnym stole, a jak czas pokazał – także na zdjęcia. Nie mogłam dla siebie wybrać lepszej opcji, niż właśnie ta.