Kurierzy w obliczu brexitu

Jest coraz bliżej do krańcowej daty jaką Unia Europejska wyznaczyła Wielkiej Brytanii w kwestii brexitu. Po 31 października możemy obudzić się w nowej rzeczywistości uwzględniającej inny układ sił na arenie międzynarodowej, a także w innej rzeczywistości pod względem logistycznym i celnym. Eksperci w dziedzinie logistyki przewidują, że nic nie zmieni się w tej materii jeszcze najprawdopodobniej przez kolejnych kilkanaście miesięcy.

Polecany kurier na czas brexitu

polecany kurier z anglii do polskiNieobliczalność procedury brexitowej pokazała już kilkukrotnie, że biznes w Wielkiej Brytanii i wszyscy ich partnerzy handlowi nie są w stanie przewidzieć jaki tak naprawdę scenariusz przyjmą sprawy po 31 października. Najbardziej prawdopodobne w przypadku twardego brexitu jest to, że przywrócone zostaną procedury celne dotyczące odprawy towarów pomiędzy krajami Unii Europejskiej a Wielka Brytanią. Jest to scenariusz uwzględniający, że nie zostanie podpisana żadna umowa handlowa między Wielką Brytanią a Unią Europejską i wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Celnej. Eksperci już dziś nakłaniają tych, którzy przeprowadzają jakiegokolwiek rodzaju wymiany handlowe z kontrahentami z Wysp Brytyjskich, żeby robili to już dzisiaj. Podobnie jest np. ze sprowadzaniem motocykli z Anglii, jednym z największych rynków importowanych motocykli dla Polaków, ale także dla całej Unii Europejskiej. Świat kurierski jest przygotowany na twardy brexit. Tak naprawdę, procedury awaryjne dla pojawienie się konieczności odprawy celnej dla produktów z Anglii istnieją w dużych firmach kurierskich już od momentu referendum o brexicie w czerwcu 2016 roku. Na chwilę obecną jednak wszystko działa na starych zasadach. Polecany kurier z Anglii do Polski przywiezie nam naszą przesyłkę na następny dzień roboczy. Wszystkie powiązania logistyczne działają na chwilę obecną po staremu. Wszelkie regulacje prawne, determinujące szybkość i jakość transportu kurierskiego funkcjonują na starych zasadach. Transport drogowy, kurierski również powinien na chwilę obecną utrzymać się na dotychczasowym poziomie, podobnie jak cena za usługę.

Bardzo wiele w logistyce i w transporcie kurierskim zależy od aktualnej sytuacji prawno-politycznej. Jest to fakt, przez większość osób bagatelizowany, sprowadzający poziom skomplikowania transportu kurierskiego do odległości pomiędzy punktami krańcowymi transportu. Transport kurierski i logistyka to sieć powiązań, wspólnych regulacji prawnych i umów handlowych, dzięki którym możemy sprawnie i bez przeszkód prowadzić obrót towarami pochodzącymi z zagranicy.