Lampy do zwalczania insektów

 

Nie da się ukryć, że insekty w dużym stopniu potrafią utrudniać nam życie. Często zmagamy się z najróżniejszymi gatunkami insektów, które chętnie wdzierają się do wnętrza naszych domów. Do insektów zdecydowanie najbardziej irytujących zaliczyć możemy komary. Ich obecność w naszych sypialniach wzbudza naprawdę dużą irytację. Często staramy się zwalczać insekty przy użyciu różnych metod. Jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że środki chemiczne często nie są wystarczająco skuteczne w walce z insektami. 

Skuteczna lampa na owady

lampy owadobójcze lepoweInsekty najbardziej aktywne stają się w czasie wiosny i lata. W jesieni z reguły ich aktywność znacznie spada. Jednak to właśnie w czasie miesięcy gdy jest w miarę ciepło to insekty najbardziej utrudniają nam życie i wykonywanie najróżniejszych prac. Nawet osoby bardzo spokojne w końcu nie wytrzymają jeśli wokół nich zaczną zlatywać się hordy komarów czy much. Można w zasadzie stosować środki chemiczne, które będą miały za zadanie odstraszać insekty. Jednak ze skutecznością takich rozwiązań bywa różnie. W związku z tym coraz częściej w domach i w lokalach gastronomicznych stosuje się nowoczesne lampy mające za zadanie zwabiać owady i skutecznie je zwalczać. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są lampy owadobójcze lepowe. Wabienie owadów w takim wypadku odbywa się przy użyciu promieniowania ultrafioletowego. W lampach tych zamontowane są specjalne świetlówki, które takie promieniowanie emitują. Jednak samo światło nie będzie w stanie insektów zabijać. Poradzi sobie ono jedynie z ich wabieniem. Natomiast jeśli chodzi o zabijanie owadów lub ich unieszkodliwianie to stosuje się najczęściej lepy lub też siatki pod napięciem. Siatki tego typu zwane są potocznie rusztami. Wadą takich rozwiązań jest to, że taka lampa z siatką pod napięciem może wydawać dość głośne dźwięki oraz swąd owadów, które zostały poparzone. Z kolei w przypadku lamp owadobójczych lepowych jest tak, że insekty się po prostu przyklejają do lepu znajdującego się w pobliżu świetlówek emitujących promienie UV.

Lampy owadobójcze początkowo występowały tylko i wyłącznie w wersji wyposażonej w siatkę elektryczną. Dopiero po kilku latach zaczęto tworzyć nowe rozwiązania. Ciekawą opcją jest również lampa owadobójcza wiatrakowa. Jak można wywnioskować z samej nazwy, posiada ona wiatrak. Dzięki niemu wytwarzany jest ciąg powodujący zasysanie owadów do wnętrza specjalnego pojemnika. Od czasu do czasu musimy jedynie pamiętać o tym by taki pojemnik wyczyścić i założyć go z powrotem na miejsce.