Nawet takie konstrukcje, które z pozoru wydają się stanowić spójną całość, można podzielić na poszczególne elementy, cofając się do procesu produkcji. Taka praktyka może wydać się nieco zaskakująca, ale za to pozwala łatwo zrozumieć, z czego tak naprawdę wynikają pozytywne właściwości konkretnych produktów i konstrukcji. Ławki w parkach są tutaj znakomitym przykładem, ponieważ teraz powstają one często z połączenia naprawdę różnych materiałów. Przynajmniej Niektóre z tych materiałów wcale od razu nie kojarzą się z nowoczesnymi ławkami. W praktyce dobrze się sprawdzają.
Zróżnicowanie w cenach ławek parkowych
Sposób produkcji konkretnych ławek oraz rodzaje wykorzystanych wtedy materiałów pozwalają zrozumieć, dlaczego ceny produktów z tej kategorii bywają czasami różne. Podstawowy aspekt to zużycie materiału takiego jak chociażby beton w trakcie procesu produkcji, ponieważ będzie ono zależało nie tylko od grubości, ale też szerokości i wysokości poszczególnych elementów. W wielu modelach podstawę stanowią właśnie betonowe nogi wzmacniane zbrojeniem, ponieważ takie połączenie gwarantuje, że będą one w stanie utrzymać nie tylko ciężar ławki, ale również wszystkich osób, które z nich aktualnie korzystają. Szerokość konkretnej ławki to najlepsza sugestia dotycząca tego, ile osób powinno tam siedzieć. Jeżeli kogoś interesują solidne ławki parkowe betonowe cena zależy także od jakości drewnianych elementów. Zwykle producenci wykorzystują w trakcie produkcji nasze rodzime gatunki, ponieważ ich zakup to zdecydowanie mniejszy wydatek niż w przypadku kupowania desek z gatunków drzew egzotycznych. Deski są ważnymi elementami ławki, ponieważ to właśnie z nich mogą być wykonywane poręcze o różnych kształtach lub nawet elementy, o które przeciętny użytkownik ławki będzie opierał swoje plecy. W każdym przypadku powinny być one poddane najpierw procesowi likwidowania wszelkich możliwych drzazg przy użyciu produktów o właściwościach podobnych do papieru ściernego.
Kolejny etap to malowanie takich drewnianych części ławki odpowiednimi preparatami, które tworzą warstwę nieprzepuszczającą wilgoci do wnętrza tego drewna. Przyglądając się ławkom betonowym w parkach lub innych miejscach, można zauważyć także duże betonowe płyty stanowiące po prostu znakomite siedziska. Wszystkie elementy są ze sobą połączone na przykład przy użyciu betonu lub odpowiednich prętów, ponieważ producentowi zależy przecież bardzo na bezpieczeństwie użytkowników. Odpowiednie połączenie to najlepsza gwarancja, że nic nie będzie się przesuwało w trakcie użytkowania.