Lustra na pasku – nowa moda

Dzisiejsze wnętrza opierają się głównie na minimalistycznym wystroju uzupełnionym delikatnymi dodatkami. Przepych stał się niejako źle widziany i niepotrzebny, ponieważ w świecie, w którym możemy bez problemu kupić wszystko i tak też niektórzy robią. Dlatego minimalizm jest dziś jakby walką z rozrzutnością i konsumpcjonizmem. To rozwaga i przekonywanie do niej innych poprzez pokazywanie, że minimalistyczne wnętrze może być eleganckie, funkcjonalne i po prostu estetyczne. W sklepach znajdziemy pewne, kiedyś by się mogło zdawać – dodatki, które dziś mogą stanowić podstawę aranżacji, tak na przykład działają lustra na pasku, które zdobywają coraz większe zainteresowanie.

Sposoby aranżacji wnętrz lustrami na pasku

lustra na paskuJak tak naprawdę wygląda lustro na pasku? To okrągłe lustro, które możemy spotkać w różnych rozmiarach i w różnych stylach. Dzięki skórzanemu paskowi, lub nawet łańcuszkowi, powiesimy je w każdym miejscu w naszym domu lub biurze. Lustra na pasku są niezwykle gustowne i stylowe, a także jak już wspomniano, mogą stanowić podstawę aranżacji. Coraz częściej wybiera się je do salonów lub łazienek. Są jednocześnie proste, eleganckie i nowoczesne, chociaż występują także w wersjach postarzanych, na przykład zawieszane na postarzanych złotych lub miedzianych łańcuszkach. W takim stylu będą idealnie pasować na przykład do komody lub szafki w starym stylu. Producenci oferują również kwadratowe lustra na pasku, a nawet w kształcie serca, jednak nie mają one w sobie tej harmonii i symetrii co właśnie okrągłe lustra. Najczęściej takie lustra spotyka się w barwie białej lub czarnej. Ta druga oczywiście występują coraz częściej z uwagi na kontrast z białymi ścianami, które górują w minimalistycznych wnętrzach. Możemy również wybrać takie w drewnianej oprawie, chociaż odrobinę mniej eleganckie, wciąż są pełne niewątpliwego uroku. Najlepiej chyba takie lustro będzie pasować w jasnej łazience w stylu skandynawskim. Dodatkowo można postawić na grubszą czarną oprawę, dzięki czemu lustro lub lustra będą niewątpliwym centrum uwagi. Nasi goście na pewno docenią takie rozwiązanie.

Nie można zaprzeczyć, że lustra na pasku mają swój oryginalny urok. Z uwagi na wiele rodzajów luster z pewnością dopasujemy je do każdego wnętrza, chociaż trzeba pamiętać, aby nie przesadzić z ilością luster w takim samym stylu w pomieszczeniu, ponieważ może zaburzyć to cały efekt. Zamiast minimalistycznego wnętrza będziemy mieć przepych i nadmiar, które nie są mile widziane w nowoczesnych mieszkaniach.