Maluchy samodzielne malują obrazy

Obecnie coraz więcej mówi się o tym, że dzieci powinny spędzać czas aktywnie, nie sięgając po zdobycze technologiczne takie jak tablety, komputery czy telefony komórkowe. Na szczęście rodzice są coraz bardziej świadomi zagrożeń wynikających ze spędzania czasu przeze ich pociechy z elektronicznymi gadżetami w ręku. Bardzo chętnie kupujemy zatem dla swoich dzieci książki, czy też tradycyjne gry edukacyjne. Chciałabym Wam dzisiaj zaprezentować jeszcze inną ciekawą formę spędzania przez dziecko wolnego czasu. 

Sztuka dzieci – obrazy do malowania 

obraz do samodzielnego malowania dla dzieciMój syn od najmłodszych lat wykazywał spore zainteresowanie wszelkiego rodzaju obrazkami. Gdy tylko opanował trzymanie w ręku kredki, od razu przystąpił do malowania, czego tylko się dało. Oczywiście czyszczenie ścian i mebli nie należało nigdy do szczególnie miłych czynności. Najczęściej jednak mój maluch sięgał po różnego typu kolorowanki. Kupowałam ich mnóstwo. Interesowały go szczególnie te z różnego typu pojazdami, nie tylko samochodami, ale także ciągnikami rolniczymi, samolotami, helikopterami, czy nawet balonami. Poza tematyką obrazków maluch zwracał uwagę także na liczbę zawartych na nim szczegółów. Czym było ich więcej, tym bardziej się cieszył. Dzisiaj bardzo trudno znaleźć mi kolorowankę, którą z chęcią wziąłby do ręki. Czasami jedynie interesują go kolorowanki wielkoformatowe, które są dedykowane raczej osobom dorosłym. Aby nie ograniczać malarskich zapałów syna, postanowiłam zakupić mu obraz do samodzielnego malowania dla dzieci. Spotkałam się z tego typu ofertą w Internecie i od razu wiedziałam, że będzie to doskonały prezent dla mojego siedmiolatka. Rzeczywiście tak się stało. Staś był zachwycony podarunkiem, który otrzymał w dzień swoich urodzin. Od razu rzucił w kąt inne zabawki i przystąpił do wykonywania swojej pierwszej w życiu profesjonalnej pracy plastycznej. Obraz do samodzielnego malowania to zestaw, który składa się z pędzli, ponumerowanych farb oraz co najistotniejsze –  płótna z nadrukowanym wzorem i odpowiednio oznaczonymi polami. Czasami producent takiego gadżetu dodaje do niego także specjalny schemat gotowego już obrazka, który może pomóc młodszych dzieciom w wykonaniu dzieła. 

Dostępne na rynku obrazki do samodzielnego malowania przeznaczone dla dzieci zazwyczaj w wieku od sześciu do dziewięciu lat są wspaniałym pomysłem na prezent. W szczególności z takiego podarunku ucieszą się Ci mali odkrywcy, którzy uwielbiają kreatywnie spędzać czas z kredką, ołówkiem lub  mazakiem w ręku. Mój syn stworzył już kilka własnych obrazów, które zawisły w jego pokoju i stanowią ciekawą dekorację.