Maszty do flag na imprezy sportowe

Międzynarodowe turnieje zapaśnicze, gromadzące zawodników z całego świata nie były częstym widokiem. Jeszcze rzadziej spotykane były eventy, w których uczestniczyli zarówno klasyczni zapaśnicy, wrestlerzy, i sportowcy uprawiający mniej znane odmiany zapasów, jednocześnie. Tak duży i bardzo rozgłaszany turniej musiał być odpowiednio udekorowany, zwłaszcza jeśli miał on gościć zawodników z całego świata. Przede wszystkim, flagi wszystkich krajów, z jakich pochodzili zawodnicy miały być wywieszone wewnątrz stadionu, by uhonorować nie tylko samych zawodników, ale również i gości.

Regulowane maszty wewnętrzne do flag

maszt do flagiProblemy zaczęły się w momencie wymierzenia wysokości stadionu, gdy okazało się, iż standardowej wysokości maszty będą wadzić o rusztowania, użyte do montażu oświetlenia przysufitowego. Docinanie owych masztów nie wchodziło w grę, gdyż zwykle były one przez nas używane do dekoracji zewnętrznej, więc nie chcieliśmy ich uszkadzać przeróbkami. Plan jednak pozostał niezmieniony, i zamiast naszych standardowych masztów, postanowiliśmy zakupić odmiany o regulowanej wysokości, często używane podczas eventów sportowych wewnątrz hal i stadionów. Regulowany maszt do flagi musiał przede wszystkim być lekki, gdyż stosowany był w miejscu gdzie jakakolwiek utrata równowagi i przewrócenie masztu mogło być potencjalnym zagrożeniem dla publiczności. Jednocześnie, musiała być to konstrukcja wytrzymała i odporna na uszkodzenia, a jednocześnie łatwa do obsługi. Możliwość zmiany wysokości podniesienia flagi, mimo iż była standardową cechą większości masztów, tutaj była szczególnie przydatna, gdyż flagi były opuszczane za każdym razem gdy zawodnik z danego kraju został pokonany, i ściągane całkowicie, gdy wszyscy sportowcy odpadali z zawodów. Maszty przez nas zakupione były bardzo modularnymi konstrukcjami o regulowanej wysokości, składanymi podobnie jak elementy rusztowania.

Poszczególne segmenty zabezpieczane były mocowaniami tak, by same maszty nie mogły rozłożyć się nawet podczas bardzo dużych obciążeń, a prosty mechanizm regulacji flagi zbudowany był tak, by można było go łatwo zablokować, w razie potrzeby. Instalacja takich masztów zależała wyłącznie od potrzeb użytkowników, gdyż istniała możliwość zamocowania ich na stałe w podłożu, jednak na naszym evencie miały one być tymczasowym elementem dekoracji. Zostały więc zamontowane na betonowych, ciężkich podstawach, wystarczających by utrzymać w pionie cały maszt bez obawy o utratę równowagi i przewrócenie konstrukcji w trakcie trwania imprezy.