Materiały do produkcji klamek

Nawet sam materiał jest nam stanie bardzo dużo powiedzieć o konkretnym produkcie. Producent przecież zawsze wybiera taki materiał na podstawie bardzo dokładnych analiz, dopasowując go między innymi do warunków, w jakich będzie teoretycznie wykorzystywany, bo te potrafią być czasami naprawdę ekstremalne nawet w przypadku stosunkowo prostych produktów. Niepozorną klamkę również powinniśmy pod tym względem dokładnie przeanalizować, bo będzie nam wtedy na przykład łatwiej wybrać kolejny egzemplarz. Tym bardziej że większość ma tak dopasowany kształt, aby dało się je dowolnie zmieniać zgodnie z własnymi upodobaniami.

Czego nie wiemy o klamkach?

klamki drzwiowe inoxJeżeli myślimy, że klamka służy tylko i wyłącznie do otwierania i zamykania drzwi to popełniamy ogromny błąd, bo w przypadku drzwi zewnętrznych spełnia ona również dużo ważniejszą funkcję. Gdyby elementy klamki dało się tak po prostu zdemontować, to włamywacz byłby w stanie bez najmniejszego problemu dostać się do domu, ale na szczęście producent znakomicie dopasowuje ich kształt. Nie chodzi tutaj tylko o te elementy, które dotykamy. Przecież duża część klamki ukryta jest pod powierzchnią drzwi, bo żeby funkcjonowała, musi być połączona z zasuwą i mechanizmem zamka. PCV to znakomity materiał do produkcji klamek, bo przy odpowiedniej grubości charakteryzuje się dobrą twardością, a jednocześnie pozostaje wyjątkowo lekki. Co, jeśli waga klamki nie ma dla nas znaczenia? Wybierzmy egzemplarz metalowy, bo takie pokryty farbą sprawdzi się nawet przy dużej ilości wilgoci. Klamki drzwiowe Inox mogą jednak powstawać również z aluminium i różnych stopów poszczególnych materiałów. Znal to nazwa produktu będącego tak naprawdę połączeniem aluminium z cynkiem w odpowiednich proporcjach. Dzięki temu, że takie metalowe klamki produkowane są najczęściej przy wysokiej temperaturze, to ich powierzchnie będą perfekcyjnie gładkie, więc możemy je bez najmniejszych obaw dotykać gołymi rękami. Dobrą klamkę rozpoznamy po certyfikacie i innych podobnych dokumentach.

Co z bakteriami teoretycznie znajdującymi się na takich właśnie klamkach? Możemy je błyskawicznie wyeliminować, ponieważ środki dezynfekujące, nawet jeżeli będą zawierały jakieś żrące substancje, to i tak nigdy nie uszkodzą klamki ani nie zmienią jej wyglądu. Dzięki klamkom drzwi zaczynają wyglądać znacznie lepiej, więc powinniśmy je traktować również jako istotny element dekoracyjny. Rosnącą popularność odnotowują klamki w kształcie gałek, ponieważ zamiast je naciskać, po prostu przekręcamy w odpowiednią stronę.