Mezoterapia – tylko w profesjonalnych salonach

 

Łysienie, powszechnie określane jako utrata włosów lub łysienie, jest problemem utraty włosów ze skóry głowy i ciała. Problem ten dotyczy obu płci, ale intensywność i wzorzec wypadania włosów jest inny. Łysienie słowo jest jednak zwykle używane do opisania łysienia typu męskiego w szczególności – częściowy lub całkowity brak włosów na skórze głowy z ograniczeniem lub brak wzrostu włosów w ogóle.

Profesjonalna mezoterapia – terapia na łysienie

profesjonalna mezoterapia - TarnówŁysienie charakteryzuje się cofającą się linią włosów, niejednolitą utratą włosów i przerzedzającą się fryzurą i jest spowodowana głównie niezdrowymi praktykami stylu życia, zaburzeniami równowagi hormonalnej, starzeniem się, czynnikami dziedzicznymi, przyjmowaniem sterydów i innymi ciężkimi postaciami leków, chorób, ciąży u kobiet, stylizacji włosów. Złe praktyki w zakresie opieki zdrowotnej, stres oraz szok lub kompulsywne zaburzenie ciągnięcia włosów to kolejne możliwe powody łysienia. Ten przewlekły problem z włosami może być leczony lekami, leczeniem klinicznym, czy też przeszczepem włosów. Mezoterapia to alternatywne leczenie, które pomaga wyleczyć łysienie zarówno mężczyznom, jak i kobiet, poprzez zmniejszenie utraty włosów, stymulację wzrostu włosów i spowolnienie łysienia typu męskiego. Warto skorzystać z profesjonalna mezoterapia – Tarnów, zwłaszcza w polecanych salonach. Jest to proces regulujący białka, witaminy i inne składniki odżywcze oraz czynniki wzrostu w skórze głowy pacjenta cierpiącego na łysienie. Odbywa się to poprzez wstrzyknięcie stymulatorów składników odżywczych w skórze głowy aby wspomóc odżywienie i nawilżenie skóry głowy. Obejmuje to również inicjowanie metabolizmu komórkowego, eliminowanie zakażeń oraz stymulację i przyspieszanie wzrostu włosów, poprawę krążenia krwi w skórze głowy oraz wzmacnianie i ożywienie mieszków włosowych, aby pomóc w tworzeniu gęstych, mocnych, długich i zdrowych włosów.. Jest to stosunkowo szybsze leczenie niż jego odpowiedniki, ponieważ pomaga stopniowo przywrócić równowagę hormonalną i neutralizuje działanie hormonu DHT, co prowadzi do przyspieszonego wzrostu nowych włosów.

Mezoterapia to nieinwazyjna i niechirurgiczna kosmetyczna procedura przywracania włosów, która zdobywa coraz większą popularność. Leczenie z wykorzystaniem tej terapii od lat skutecznie przywraca blask i objętość włosów i powoduje znaczące odrastanie włosów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn którzy doświadczyli łysienia. Łysienie może znacząco obniżyć samoocenę, zwłaszcza u kobiet. Dlatego warto spróbować tej metody.