Modne rolety, żaluzje, markizy

 

Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszą się tzw. rolety dzień noc, ale nie tylko. Już od kilku lat coraz bardziej modne stają się aranżacje okienne typu plisy, gotowe firanki, czy różnego rodzaju ozdoby, np. typu łapacze snów. Okno w pewnym sensie wyraża charakter domowników.

Rolety dzień noc w całej Polsce

rolety dzień noc w bydgoszczyJeszcze jak byłam małą dziewczynką pamiętam, że w każdym domu obowiązkowo w oknach wisiały białe firanki i ciężkie (zazwyczaj ciemne) story. Sama jak już przeprowadziłam się na „swoje” szukałam takich rozwiązań do swoich okien. Jednakże moda bardzo diametralnie się zmieniła – i jak tak myślę pod względem finansowym? Zmieniła się na korzyść dla naszego portfela. Mój dom posiada wiele różnych okien, począwszy od wielkiego, panoramicznego w salonie, poprzez okna w dachu aż do nietypowych rozmiarów okna w górnej części domu. Jeśli chodzi o dobór firan do tak różnych okien to nie jest największym problemem sam zakup materiałów, czy też odpowiednie docięcie ich. Problem zaczyna się przy chęci zamontowania karniszy. Z doświadczenia wiem, że koszty są niemałe a niektóre instalacje praktycznie niemożliwe. W takich właśnie przypadkach cudownym rozwiązaniem okazują się rolety. Aktualnie na rynku jest ich bardzo szeroki wybór – niektóre są bardzo ozdobne i z powodzeniem mogą zastąpić firankę, Ostatnio będąc na urlopie zaobserwowałam, że moda na rolety opanowała właściwie całą Polskę. Rolety dzień noc w Bydgoszczy są już praktycznie w co trzecim oknie, zaś na Warszawskiej Pradze najmodniejsze wydają się być rolety rzymskie. Najpopularniejsze kolory to oczywiście biały, kremowy, czy beżowy – szczególnie w roletach rzymskich. Jeśli zaś chodzi o rolety dzień noc najczęściej wybierane kolory to odcienie szarości lub brązy. Ceny rolet są bardzo różnorodne i w większości zależą od dwóch czynników – systemu montażu oraz materiałów z jakich wykonana jest sama roleta. Bardzo wysokie ceny dotyczą rolet o nieregularnych kształtach, na przykład do okien trapezowych, czy trójkątnych. W standardowych oknach doskonale sprawdzają się rolety dzień noc, gdyż ich funkcjonalność jest bardzo wysoka a cena całkiem przyzwoita. Rzeczone rolety stały się bardzo modne, gdyż z powodzeniem dają wystarczającą osłonę od słońca w systemie „noc”, zaś w systemie „dzień” mogą służyć jako swoistego rodzaju firanka.

Z własnego doświadczenia wiem, że każdego rodzaju roleta jest świetnym rozwiązaniem, szczególnie w aktualnych czasach kiedy lato jest tak upalne. Warto dołożyć kilka groszy i wybrać rolety z materiałów odbijających promienie słoneczne. Jeśli zaś roleta nie spełni naszych estetycznych oczekiwań to zawsze można dołożyć firankę.

Artykuł na podstawie: https://roletybydgoszcz.net